Czyszczenie i udrażnianie rur

 

Najczęściej do czyszczenia i udrażniania rur stosuje się metoda ciśnieniowa oraz metodę mechaniczną. Metoda ciśnieniowa najczęściej wykorzystuje się w kanalizacji miejskiej do rur, które mają wielką średnicę i małe kolana. Z kolei metodę mechaniczną stosujemy przede wszystkim w budynkach mieszkalnych o bardzo małych średnicach rur i trudno jest dostać się do nich. Mechaniczna metoda pozwala nam na dokładniejsze usunięcie wszelkich zanieczyszczeń.

Jak odbywa się mechaniczne czyszczenie rur kanalizacyjnych?

czyszczenie kanalizacji wrocławMechaniczne czyszczenie rur kanalizacyjnych to odpowiednie dobranie spirali oraz głowice także końcówek czyszczących o różnych średnicach. Wszystko musi być idealnie dopasowane do rury, z którą mamy do czynienia. Musimy dokładnie przeczyścić miejsce, w którym powstało zanieczyszczenie oraz pojawił się za to. Dzięki dużej prędkości obrotowej głowicy możemy dokładnie wyczyścić rury, a także rozbić wszelkie trudne zatory i usunąć przeszkody. Najczęściej głowice wsadza się do przewodu kanalizacyjnego poprzez rewizję albo też poprzez zdemontowanie toalety. Każda firma posiada inne urządzenia i ich zasięg może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów. Jak często powinniśmy dokonywać okresowego czyszczenia kanalizacji. Od wielu czynników zależy okresowe czyszczenie kanalizacji Wrocław to miasto, gdzie bardzo często czyści się kanalizację w restauracjach oraz hotelach, a rzadziej te występujące w mieszkaniach. Najczęściej zależy to od intensywności korzystania z instalacji kanalizacyjnej. Im częściej korzystamy z ubikacji oraz im więcej osób z niej korzysta, to tym częściej powinniśmy ją przeczyszczać, aby nie dochodziło do żadnych zatorów. Bardzo ważne jest również to aby uprzedzić wszystkich lokatorów, iż powinni oni prawidłowo korzystać z instalacji sanitarnej. Nie powinniśmy tam wrzucać żadnych rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. Niestety nadal wiele osób wyrzuca do toalety artykuły higieniczne, a także papiery lub różnego rodzaju folię co powoduje zatory.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest czyszczenie kanalizacji metodą natryskową. Powinniśmy do czyszczenia kanalizacji wezwać doświadczonych fachowców, którzy dysponują nowoczesnym sprzętem i mają specjalny materiały do renowacji rur kanalizacyjnych. Pracownicy takich firm odbyli profesjonalne szkolenia i dokładnie wiedzą jak doradzać klientom, a także jak świadczyć usługi związane z czyszczeniem rur kanalizacyjnych.