Dąb lity – zalety mebli z tego drewna

Jeśli interesuje Cię zakup mebli z dębu masz do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest dąb lity, a drugą sklejka dębowa. Gdybym miał wybierać, na pewno wybrałbym to pierwsze z wielu powodów. Opowiem Ci, jakie zalety mają meble z takiego materiału. Docenisz je z pewnością, ponieważ jest ich dość dużo. Dąb lity to drewno jedne z najwytrzymalszych, jakie możemy bezproblemowo kupić w Polsce. Wytrzymałość jest bardzo duża.

Zalety mebli z dębu litego

wytrzymałe meble z dębu litegoCzym właściwie jest dąb lity? Chodzi o drewno, które w procesie produkcyjnym nie zostało pocięte na małe kawałki. Co za tym idzie, jest bardzo odporne. Wytrzymałe meble z dębu litego nie przesiąkną wodą, ani wilgocią, która znajduje się w powietrzu. Dodatkowo dąb lity ma bardzo dobry wygląd. Nie chodzi tutaj nawet o kolor, ponieważ każdy samodzielnie może go zmienić za pomocą pędzla, farby lub impregnatu. Faktura drewna jest gładka i uzyskuje ono przyjemny dla oka błysk. Mało osób wie, że takie meble mają swój własny zapach. Również jest on przyjemny. To bardzo delikatna woń drewna, którą czuć szczególnie w szafach. Drewno z dębu jest ciężkie. Niektórzy zastanawiają się, czy nie porysują podłogi. Właśnie dlatego, że są ciężkie nie stanie się tak. Nie będzie możliwości przypadkowego przesunięcia mebla. Bardzo polecam ten materiał na biurko lub stolik kawowy. Dąb lity pasuje do dosłownie każdego rodzaju aranżacji. Drewno jest podatne na obróbkę za pomocą maszyn. Można z niego wyciąć wiele kształtów, ponieważ nie pęka ono tak, jak słabsze rodzaje tego materiału. Pomimo tego, że dąb lity jest twardy, nie można powiedzieć, że brakuje mu elastyczności. Nawet jeśli Twoje meble będą miały dużo lat, w dalszym ciągu będziesz miał świadomość, że są dobre. Jest to wybór naprawdę godny polecenia.

Kup sobie takie meble, a ne pożałujesz swojej decyzji. Są naprawdę bardzo modne, a dodatkowo wytrzymują wiele lat. Jeżeli wybierzesz dobrą aranżację, można powiedzieć, że będą ponad czasowe. Kolor jest dowolny, ponieważ dąb lity można farbować na wiele ciekawych sposobów. Nie musi to być jedna barwa, można połączyć dwie, a nawet trzy. Jednak pamiętaj, aby połączenie było gustowne. Meble z dębu litego kupisz gotowe w sklepach lub zamówisz u stolarzy, a oni w przeciągu trzech tygodni wykonają je.