Który zbiornik na szambo najlepiej wybrać?

W ofercie firm sprzedających szamba betonowe mamy różnej głębokości zbiorniki i wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej jest wybrać zbiornik płytki, czy lepiej głęboki. Zbiornik płytki zawsze jest lepszy na tereny podmokłe, gdzie występuje kurzawa. Natomiast na tereny głębokie i piaszczyste, gdzie występuje niski poziom wód gruntowych, najlepiej jest zdecydować się na głęboki zbiornik. W wyborze odpowiedniego zbiornika zawsze pomoże nam doświadczony pracownik sprzedający szamba.

Jak głęboko zagłębić szambo w ziemi?

szambo betonowe w MałopolsceJeżeli chodzi o zagłębienie szamba betonowego, to nie mamy żadnych ograniczeń. Natomiast im głębiej będziemy chcieli zamontować szambo betonowe, to powinniśmy kupić wysokiej jakości zbiornik, który będzie wykonany z bardzo dobrej stali oraz klasy betonu. Będziemy mieli wtedy pewność, że szambo betonowe wytrzyma przez wiele lat i raz zainwestowane pieniądze będą nam służyć przez długi okres czasu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy szambo betonowe może zamarznąć. Jeżeli zbiornik betonowy jest cały czas w eksploatacji i powstają w nim gazy biologiczne to zawsze ścieki mają dodatnią temperaturę i zbiornik nie ma prawa zamarznąć. Natomiast kiedy montujemy szambo betonowe w Małopolsce do domków letniskowych, to przed zimą należy taki zbiornik opróżnić. Niestety, ale najczęstszą przyczyną zamarzania zbiornika na szambo jest to, że została położona źle instalacja, która doprowadza ścieki do szamba. Został tam z pewnością źle zamontowany spadek rur i w ten sposób zbiera się woda w rurze kanalizacyjnej. Niestety zbiornik na szambo może również nam zamarznąć, kiedy nie będziemy go w odpowiednim czasie opróżniać, ponieważ rura doprowadzająca ścieki może zamarznąć, gdy się przepełnia. Żeby cieszyć się z długiej żywotności zbiornika na szambo to powinniśmy zakupić go w odpowiedniej firmie, która ma rekomendacje oraz od wielu lat działa na rynku. Będziemy tam mogli również liczyć na profesjonalne transport oraz fachowy montaż.

Nigdy nie powinniśmy decydować się na zakup zbiorników wykonanych z najtańszej klasy betonu, ponieważ taki zbiornik na terenie podmokłym z pewnością będzie nam przeciekał. Nie będziemy go mogli nawet wykorzystać do deszczówki, więc zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego zbiornika na szambo, to na początek upewnijmy się co do firmy, w której dokonujemy zakupu.