Rajstopy dla dziecka

Ubieranie dzieci bywa czasem dużym wyzwaniem. Nowo narodzone dziecko, nie zna jeszcze ubrań i każdą próba założenia na jego male ciałko jakiejkolwiek rzeczy, kończy się wielkim płaczem. Maluch potrzebuje czasu żeby się oswoić z ubieraniem. Starsze dzieci nie stwarzają aż takich problemów, ale są pewne elementy odzieży  których nie lubią nosić. 

Jakie są rodzaje rajstop dla dzieci?   

rajstopy dziecięce w sklepieDzieci nie lubią kiedy zakłada się im na głowę jakiekolwiek czapki czy kaptury. Ten element odzieży działa na nie jak płachta na byka. Nic dziwnego, bo większość z nich po prostu je drapie i powoduje dyskomfort. Jeżeli dziecko leży w wózeczku, to przy każdym ruchu głową, czapka przekręca się i może nawet wchodzić na oczy. To samo dotyczy rajstop. Dzieci nie lubią ich zakładać bo są często uszyte z gryzących materiałów, a krzywo założone są niesamowicie niewygodne i ograniczają ruchy. W dzisiejszych czasach rajstopy dziecięce w sklepie stacjonarnym dostępne są w niemalże wszystkich kolorach i fasonach dla dziewczynek i chłopców. Małe dzieci noszą rajstopy grube, bawełniane, ponieważ są dodatkową warstwą chroniąca przed zimnem. Obecnie są one wykonywane z wysokogatunkowych materiałów, które nie drapią, ani nie powodują dyskomfortu nawet po wielu praniach. Od wewnętrznej strony posiadają miłą w dotyki i lekko śliską powłokę, która ułatwia właściwe zakładanie rajstop, a od zewnętrznej są gładkie. Dzięki takiej tkaninie, ubieranie ich już nigdy nie będzie nieprzyjemnym doznaniem. Każda para rajstop dziecięcych, posiada wyraźnie zaznaczoną stopę, aby się nie przekręcały w trakcie chodzenia. Dodatkowo dla małych dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, rajstopki mają małe, gumowe kropeczki od spodu stopy, aby ułatwić raczkowanie, oraz przeciwdziałać ślizganiu się na gładkich powierzchniach. W sklepach dostaniemy także rajstopy z naszytymi, bawełnianymi łatkami na kolankach, aby szybko się nie przetarły w przypadku raczkujących dzieci.

Im starsze mamy dziecko, tym cieńsze rajstopy może nosić, no i też już nie będzie potrzebowało zabezpieczeń przed rozdarciem w newralgicznych miejscach. Rajstopy dziecięce w swoim składzie głównie mają bawełnę, oraz domieszkę poliamidu i elastanu, aby można było je łatwo założyć i szybko ściągnąć, a do tego były miękkie dla dziecka.