Wśród tworzyw sztucznych, poliwęglan jest jednym z najczęściej wykorzystywanych. Dzięki łatwej obróbce pod wpływem temperatury można tworzyć z niego różnego rodzaju płyty, które później są wykorzystywane w budownictwie czy marketingu lub ochronie i bezpieczeństwie. W kwestii płyt z poliwęglanu komorowego na wymiar cena różni się w zależności od wielkości i zabarwienia.
Czym wyróżnia się poliwęglan komorowy?
Jest wiele zalet stosowania poliwęglanu zamiast szkła. Jest to tworzywo znacznie lżejsze a poza tym wytrzymalsze i bardziej odporne na zabrudzenia. Używa się go dużo bezpieczniej, zarówno w trakcie budowy, jak i przebywając pod wykonanymi za jego pomocą konstrukcjami dachowymi. Jednym z rodzajów specjalistycznie ciętego poliwęglanu jest komorowy, który charakteryzuje się obecnością komór. Jego obojętność na warunki atmosferyczne i odporność na uderzenia czy uszkodzenia mechaniczne sprawia, że jest to jeden z najczęściej stosowanych materiałów do budowy zadaszeń, wiat, świetlików, szklarń, wiatrołapów a nawet sufitów podwieszanych czy ścianek działowych. Duża sztywność materiału i stylowy wygląd pozwala na wykonywanie interesujących konstrukcji, mocno przepuszczających światło. Jeżeli chodzi o poliwęglan komorowy na wymiar cena zależy głównie od jego wielkości oraz tego czy materiał ma być barwiony. Zakup większych płyt wiąże się z niższymi cenami, ale możliwość ich łatwej obróbki sprawia, że można zaopatrzyć się w dowolne kształty i rozmiary. W kwestii mycia, to na poliwęglanie pozostają znacznie mniejsze zacieki niż na szkle, dzięki czemu można je myć za pomocą wody z delikatnymi środkami czyszczącymi, które go nie porysują. Prawidłowa eksploatacja pozwala na to, aby płyty chroniły zawartości przez okres nawet dziesięciu lat. Jest to niezwykle wytrzymałe tworzywo, znacznie bezpieczniejsze niż szkło.
W kwestii bezpieczeństwa, płyty z poliwęglanu komorowego mogą być wykorzystywane znacznie częściej niż te ze szkła. Charakteryzuje je dorównująca przepuszczalność światła oraz niższa waga i wyższy poziom wytrzymałości. Sprawia to, że w budownictwie można go wykorzystywać wszędzie tam gdzie szkło, nie ryzykując zniszczenia materiału przez uderzenie, uszkodzenie mechaniczne czy przypadkowe upuszczenie z dużej wysokości.