Kilka zastosowań agrowłóknin

Świadomość tego, jak może wyglądać zastosowanie określonego produktu. Tym bardziej że można często szukać nowych zastosowań dla dobrze znanych rozwiązań jest o tyle istotna, że pomaga lepiej dopasować produkt już na etapie zakupu. Na przykład z agrowłókniną pod tym względem nie będzie problemu. Przecież producent udostępnia wszystkie potrzebne dane.

Co należy wiedzieć o agrowłókninach?

agrowłóknina p23Przede wszystkim moim zdaniem istotne w odniesieniu do nowoczesnej agrowłókniny jest to, że jest to specyficzny materiał. Specyficzny pod względem właściwości. To właśnie one sprawiają, że taka agrowłóknina z powodzeniem przez wiele sezonów znajduje zastosowanie zarówno w małych standardowych ogrodach jak i na dużych plantacjach. Dobrym tego przykładem będzie między innymi plantacja truskawek, ponieważ są takie odmiany truskawki, które po prostu wymagają zabezpieczenia właśnie poprzez nałożenie na specjalne stelaże agrowłókniny. Wykorzystując agrowłókninę do zabezpieczania na przykład przed przymrozkami i różnych roślin trzeba pamiętać o różnych grubościach tego produktu. Poza tym agrowłóknina p23 może być z powodzeniem wykorzystywana również do zabezpieczania roślin typowo ozdobnych i to nie tylko w okresie zimowym. Ten produkt równie dobrze sprawdzi się wtedy, gdy trzeba zabezpieczyć roślinę na przykład przed ryzykiem uszkodzenia przez zwierzęta. Tym bardziej że materiał do produkcji tego fenomenalnego rozwiązania został przez producenta tak wybrany, żeby światło słoneczne i wilgoć mogła swobodnie przenikać. 

Warto tutaj wspomnieć o zastosowaniu tej agrowłókniny w ogródku warzywnym, ponieważ wtedy może ona chronić rośliny na przykład przed nadmiernym parowaniem wilgoci gleby. Dodatkowo przyglądając się agrowłókninom można być pod wrażeniem tego, że są wytrzymałe mechanicznie.