Alternatywny sposób podgrzewania wody

 

Od wielu lat mieszkam w bloku w centru miasta i na razie nie planuje tego zmieniać. Kupiliśmy z mężem kilka lat temu bardzo ładne, duże mieszkanie, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Żeby zrekompensować sobie brak własnego ogrodu, nabyliśmy niedużą działką w pięknej okolicy nad jeziorem. Na działce tej stawiamy właśnie letniskowy domek.

Oszczędne ogrzewanie wody

podgrzewacz wody przepływowyMieszkanie w bloku ma swoje plusy i minusy. Dla mnie na ten moment jest to rozwiązanie optymalne. Posiadamy z mężem duże mieszkanie z balkonem, w którym bardzo komfortowo nam się mieszka. Wiadomo, że każdy człowiek odczuwa potrzebę obcowania z naturą. Z racji tego, że nie posiadamy własnego ogrodu, postanowiliśmy to sobie w jakiś sposób zrekompensować. Najlepszym rozwiązaniem okazało się kupienie działki. Mamy więc kawałek własnego ogrodu a w tym roku postawiliśmy w nim domek letniskowy. Dom ten nadaje się raczej na lato, jednak dostosowujemy go też również pod zimowe dni. Jesteśmy na etapie montowania ogrzewania zarówno domu, jak i wody. Żeby zaoszczędzić kupiliśmy podgrzewacz wody przepływowy, który działa tylko w momencie puszczenia wody z kranu. Taki podgrzewacz uruchamiany jest poprzez odkręcenie kurka po stronie ciepłej wody. Zaczyna on ekspresowo podgrzewać wodę. Energie przestaje pobierać od razu po zakręceniu kurka. Jest to doskonałe rozwiązanie w miejscach, gdzie nie jest potrzebna duża ilość ciepłej wody. Taki podgrzewacz wody przepływowy umieściliśmy przy kranie w kuchni oraz w łazience.

Działka z domkiem letniskowym, położona w pięknej okolicy, rekompensuje nam brak własnego ogródka. Urządzając domek odkryliśmy ciekawe i oszczędne rozwiązanie na podgrzewanie wody w kranie. Rozwiązaniem tym jest urządzenie podgrzewające wodę tylko przy odkręceniu kurka. Montuje się je bezpośrednio przy kranie.