Bezpieczniej z barierkami ochronnymi

 

Co nie ulega wątpliwości, bezpieczeństwo jest najważniejsze – bez względu na to, co robimy i gdzie przebywamy. Są jednak sytuacje, które wymagają zachowanie szczególnego rodzaju ostrożności oraz środków, które zwiększają bezpieczeństwo. Takimi sytuacjami są na przykład różnego rodzaju imprezy masowe typu koncert czy bieg publiczny.

Zastosowanie barierek ochronnych BHP

barierki ochronne bhpWedług przepisów BHP, impreza masowa to taka, która liczy łącznie ponad tysiąc osób – to spory tłum ludzi, nad którymi bardzo trudno zapanować. Dlatego właśnie podczas tego rodzaju imprez zwykło się stosować zabezpieczenia, które pomagają nieco w organizacji przestrzeni oraz usprawniają ruch. Doskonale nadają się do tego barierki ochronne BHP, dzięki którym możliwe jest wydzielenie poszczególnych sektorów, odgrodzenie miejsc objętych zakazem wstępu, a także wyznaczenie kierunku przemieszczania się biorących udział w wydarzeniu osób. W zależności od danego modelu mierzą one niewiele ponad metr wysokości, dlatego nie sposób ich nie zauważyć, ani nie stwarzają one też zagrożenia jako zbyt wysokie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich nóżek są one wyjątkowo stabilne, dlatego nie przewracają się, gdy ktoś przypadkowo je trąci. Co więcej, są one bardzo wytrzymałe i można je stosować wielokrotnie. Przenośne barierki ochronne wykazują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na oddziaływanie szkodliwych warunków atmosferycznych, dlatego doskonale sprawdzą się przy każdej pogodzie.

Tego rodzaju barierki ochronne stosuje się dosłownie na całym świecie, ponieważ są one niezwykle skuteczne, a przy tym stosunkowo niedrogie. Imprezy masowe odbywają się zazwyczaj w miejscach publicznych, gdzie nie można na stałe umieścić zabezpieczeń tego typu, dlatego najlepiej wykorzystać jest barierki przenośne.