Bryła kontrastowa dla dzieci

Barwy w rozwoju dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też zabawki dzieci są tak różnorodne. Oczywiście ich rodzaje są dostosowane do wieku maluchów, ponieważ inne będą idealne dla miesięcznego dziecka, a inne dla półrocznego.

Kostki do zabawy dla niemowląt

kostka kontrastowaW pierwszych tygodniach życia maluchy wiele do szczęścia nie potrzebują, bo głównie jedzą i śpią. Jednak z wiekiem si to zmienia i maluchy coraz dłużej są aktywne. To idealny moment na danie dziecku pierwszych zabawek. Oczywiście trzeba uwzględnić fakt, że bardzo małe dzieci nie dostrzegają jeszcze kolorowych przedmiotów czy przeróżnych kształtów, zatem zabawki muszą być proste i najlepiej kontrastowe. Pierwszymi kolorami jakie rozróżnia dziecko jest czarny i biały, zatem takie powinny być jego zabawki. Ciekawym produktem jest kostka kontrastowa, która może być zawieszona na główką dziecka w łóżeczku lub może leżeć gdzieś obok. Jeżeli tylko maluch ją dostrzeże, to z pewnością będzie chciał jej dosięgnąć lub nawet się przemieścić w jej stronę. To świetny sposób na trening mięśni rączek i nóżek, a także szyi. Taką kostką można się bawić z dzieckiem, kładąc mu na ją na brzuszku lub przed główką, kiedy leży na brzuszku. Z czasem dzieci zaczynają dostrzegać więcej barw, zatem kostka może zawierać także elementy czerwone, zielone, żółte czy niebieskie, gdyż maluch je będzie rozróżniać. Poza kostką kontrastową, w sprzedaży znajdziemy także piłki czy dowolne kształty geometryczne. Wszystkie są wykonane z miękkiej pianki lub gąbki.

Zabawa takimi zabawkami z pewnością przyniesie maluchowi wiele frajdy i zawsze będzie z zaciekawieniem spoglądał w jej stronę. W tym okresie rozwoju każdy przedmiot będzie dla dziecka interesujący, pod warunkiem, że go dostrzeże w swoim otoczeniu.