Cechy malowania proszkowego

 

Obecny rozwój nowych technologii skłania wszystkie przedsiębiorstwa do podążania za kolejnymi zmianami. Działa to na korzyść rozwoju każdej z firm, a także na możliwość dostarczania klientom usług i wyrobów na najwyższym poziomie. Tendencja ta obserwowana jest w wielu dziedzinach.

Nowoczesne farby proszkowe do elementów metalowych

farby proszkowe do metaluW różnych segmentach przemysłu wykorzystywana jest metoda malowania proszkowego. Niezbędna jest w przypadku wykończenia rozmaitych konstrukcji stalowych, dekoracyjnych form realizowanych z metalu oraz części samochodowych. Dlaczego technika proszkowa stała się tak popularna? Przede wszystkim ze względu na szerokie możliwości wykorzystania, niezawodność i trwałość. Elementy malowane metodą proszkową są odporne na korozję, działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Krótko mówiąc – malowanie proszkowe zwiększa trwałość rozmaitych wyrobów. Farby proszkowe do metalu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Oferowane są w kilku wariantach, najbardziej popularne to: farby poliestrowe, farby poliestrowo-epoksydowe oraz farby specjalne. Za pomocą techniki proszkowej można uzyskać powłokę matową, półmatową oraz z połyskiem. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Do metalu bardzo często są też wykorzystywane farby, dzięki którym można uzyskać powierzchnię satynowaną. Farby o tzw. przeznaczeniu specjalnym nadają jeszcze inne struktury – np. antyczną czy chromowaną.

Sposób wykończenia produktów coraz częściej oceniany jest bardzo skrupulatnie przez klientów. I m.in. na tej podstawie rozmaite produkty otrzymują mniej lub bardziej korzystną opinię. W przypadku malowania proszkowego bardzo istotne są te właściwości, które pozwalają na zachowanie trwałości określonego produktu.