Czy farby metaliczne pasują do wnętrz?

Uwielbiam remonty i aranżację wnętrz, sprawia mi dużą przyjemność wprowadzenia nawet małych zmian w zaciszu mojego domu być może po prostu szybko się nudzę jak jest tak samo ale na szczęście zawsze wszystko robię sama. Tym razem chciałabym użyć farb o metalicznym połysku.

Jak stosować farbę metaliczną?

farba metalicznaJako, że uwielbiam wszystkiego rodzaju remonty i prace wykończeniowe czytam wile portali i blogów związanych właśnie z tą branżą i ostatnio trafiłam na wzmiankę o farbach metalicznych na ścianach w mieszkaniu. Tak bardzo zaciekawił mnie ten pomysł, że od razu zaczęłam zagłębiać temat i już po kilku napotkanych zdjęciach oznajmiłam mężowi, że ja też taką metaliczną ścianę muszę mieć. Na całe szczęście mój kochany mąż nie protestował tylko razem ze mną wybrał ścianę w salonie, która w ten sposób postanowiliśmy przemalować. Pojechaliśmy do znanego marketu budowlanego i tam z pomocą profesjonalisty wybraliśmy farbę metaliczną wysokiej jakości. Po powrocie do domu zaczęłam przygotowywać ścianę do malowania a konkretnie zagruntowałam ją a to bardzo ważne, żeby następną warstwa farby dobrze się trzymałą, i żeby nic nie odpryskiwało. Farba metaliczna jest bardzo wdzięczna jeśli chodzi o malowanie, pokrywanie nią ściany było czystą przyjemnością, nic się nie mazało oraz nie powstawały zacieki. Wyczytałam także prędzej, że można uzyskać ciekawy efekt optyczny jeśli zaraz po malowaniu przejedzie się siany szczotka ruchami krzyżowymi i tak też właśnie zrobiłam.

Podsumowując bardzo się cieszę, że trafiłam na informację o farbach metaliczny, ponieważ ściana w salonie jest bardzo ciekawa i naprawdę w cudowny sposób ożywiła nasze wnętrze. Okazało się również, że jest bardzo trwała i spokojnie można ją przecierać i czyścić co jest jej dużym atutem. Już zastanawiam się nad kolejną metaliczną ścianą w naszym domu.