Czy warto pojechać do Mikołajek?

 

Mazury to jeden z najpiękniejszych obszarów na mapie Polski. Liczne, duże jeziora i towarzyszące im malownicze krajobrazy zachęcają do wypoczynku właśnie w tym miejscu. Prócz niezwykłych widoków przyjezdni goście mogą brać udział w wielu aktywnościach, które pozwolą im na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Jednym z najbardziej znanych miast, które uważane jest za żeglarską stolicę Polski, są Mikołajki.

Atrakcje w Mikołajkach

urlop w mikołajkachMikołajki to jedna z popularniejszych miejscowości leżąca w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Atrakcyjna okolica sprzyja rozwojowi turystyki, co bezpośrednio wpływa na charakter miasta. Dobrze rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna jest dowodem na to, że Mikołajki są idealnym miejscem na mazurskie wczasy. Duża ilość zakwaterowań w zróżnicowanych cenach sprawia, że w Mikołajkach może przebywać jednocześnie nawet kilka tysięcy przyjezdnych gości. Jedną z głównych zalet miasta jest położenie nad dwoma dużymi jeziorami, jakimi są Tałty i Jezioro Mikołajskie. Pełny ciepła urlop w Mikołajkach jest świetną okazją do wypróbowania wielu sportów wodnych, które dostarczą masę rozrywki i dobrze zapełnią wolny czas. Znajdziemy tutaj zarówno kąpieliska, jak i możliwość korzystania z kajaków czy rowerków wodnych. Bardziej zaawansowani miłośnicy mazurskich przygód mogą próbować swoich sił w żeglarstwie oraz w wind- i kitesurfingu. Prócz typowo wodnych rozrywek Mikołajki słyną również z innych atrakcji, takich jak Rajd Polski czy Góra Czterech Wiatrów, która oferuje trasy zjazdowe na nartach na różnych stopniu trudności. Jeżeli lubimy zwiedzać i oglądać ciekawe zabytki, to z pewnością warto zobaczyć Muzeum Reformacji Polskiej lub przejść się ulicą Michała Kajki. Mikołajki oferują również inne ciekawe atrakcje, które pozwolą aktywnie spędzić czas nawet w te pochmurne lub deszczowe dni. Aquaparki, boiska oraz spa to tylko przykłady miejsc, w których można się zrelaksować i świetnie bawić.

Wyjazd na Mazury to dobry pomysł na udany wypoczynek. Piękne okolice i niezwykłe widoki pozwolą się odprężyć i zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Jednym z częściej odwiedzanych miast są Mikołajki, które ze względu na bogatą ofertę noclegową są w stanie zapewnić pobyt tysiącom turystów. Do najpopularniejszych atrakcji zalicza się Jezioro Mikołajskie i Tałty, Górę Czterech Wiatrów oraz Muzeum Transformacji Polskiej.