Czym jest biostymulator wzrostu roślin?

 

Ludzkość od zawsze poszukiwała rozwiązań, które wspomogą rozwój roślin uprawnych. Ta rzeczywistość stała się namacalna stosunkowo niedawno i bardzo szybko wykroczyła poza pola uprawne. Teraz, stymulacja wzrostu roślin to zjawisko, które jest używane w kontekście trawników ogrodowych, kwiatów, a nawet w kontekście produkcji sadowniczej, czy rekultywacji terenów zielonych. Niemniej jednak, czym tak naprawdę są biostymulatory, jak działają i czy mamy jakiekolwiek powody do tego aby się ich obawiać? 

Nowoczesny rozwój roślin

biostymulator wzrostu roślin w granulacieW dwudziestym pierwszym wieku, wspomaganie wzrostu roślin jest zjawiskiem, które jest stosunkowo powszechne. Niemniej jednak, istnieje bardzo wiele przedmiotów oraz stymulantów, które są dostępne na rynku. Jeśli chodzi o zawartość takich preparatów, to można się pozytywnie zaskoczyć, ale wiele z nich zawiera wiele naturalne składniki takie jak glony morskie, wodorosty, kwas alginowy, witaminy, a także pierwiastki takie jak fosfor, potas, wapń, miedź czy żelazo albo cynk. Takie mieszanki są w stanie wzmacniać rośliny i tym samym przyczyniać się do tego, że ich wzrost będzie zdecydowanie stymulowany. Co więc kryje się za pojęciem stymulacji wzrostu roślin i jakie zalety ma stosowanie produktów, które są czymś takim jak biostymulator wzrostu roślin w granulacie? Przede wszystkim, używanie takich specyfików – tak jak było wspomniane wcześniej – wspomaga wzrost roślin, dzięki czemu jest on prawidłowy i dobry. Ponadto, zwiększa się również wydajność związana ze wzrostem roślin, a sama jakość plonów również rośnie ku górze. Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, że taki biostymulator zwiększa odporność roślin na niekorzystne warunki takie jak na przykład choroby czy skoki temperatur albo niedostatki wody. Kolejny zalety stosowania takich produktów, to przede wszystkim bardziej i skuteczniej rozbudowany system korzeniowy roślin, ale i również zwiększenie żyzności oraz urodzajności gleby.

Tak więc jak możemy zauważyć, biostymulatory nie są tak zwaną „samą chemią”. Wiele z nich zawiera naturalne składniki, które wspomagają wzrost w sposób naturalny i tym samym zdrowy dla nich oraz dla środowiska otaczającego je. Biostymulatory wykorzystują naturę we wzmacnianiu natury i tym samym są produktami, które cechują się sporą popularnością.