Deski dębowe na mojej podłodze

 

Irytowało mnie to, że ciągle na moich panelach pojawiają się różne uszkodzenia wynikające z normalnej eksploatacji i tak naprawdę jedynym skutecznym sposobem na ich likwidację jest wymiana paneli. Pomijając aspekt finansowy tego rozwiązania, trzeba pamiętać, że wiąże się to z wieloma działaniami. Dlatego postanowiłem zainwestować w deskę dębową, bo jest to produkt znacznie trwalszy. Było to ładnych kilka lat temu, a ja nadal nie zauważam żadnych uszkodzeń na tych deskach i na pewno tak będzie jeszcze długo.

Powody mojego zachwytu deskami dębowymi

deska dębowa bielonaZe względu na swoje dotychczasowe doświadczenia życiowe doskonale wiem, że dębowe produkty znakomicie sprawdzają się, wtedy gdy ktoś potrzebuje desek o dużej wytrzymałości, bo jest to cecha charakterystyczna dla tego właśnie gatunku. Takie deski, które mają następnie trafić na podłogę, mogą być wykonywane na wiele różnych sposobów, bo producenci czasami decydują się nawet na łączenie wielu poszczególnych warstw przy użyciu specjalnie przygotowanych do tego celu substancji. Zawsze robi się to jednak w taki sposób, aby zewnętrzna warstwa deski doskonale się prezentowała i to pod każdym możliwym względem. Zdecydowałem się na deski, w przypadku których dobrze widoczny był naturalny rysunek drewna. Deska dębowa bielona zgodnie z nazwą pokrywana jest różnymi substancjami, ale zwykle stanowią one po prostu dobry dodatek do wzorów widocznych na powierzchni czegoś takiego. Zdecydowałem się właśnie na deskę bieloną, ponieważ wiedziałem, że wtedy w pomieszczeniu będzie zdecydowanie jaśniej. Ten produkt nie powinien być jednak kojarzony z czymś typowo białym, ponieważ ten kolor w przypadku tych desek może mieć różne odcienie. Zachwycam się takimi deskami również dlatego, że po rozmowie z producentem udało mi się dowiedzieć, iż decyduje się on często nawet na realizowanie nietypowych zamówień, jeżeli chodzi o potrzeby klientów w odniesieniu do takich właśnie produktów.

Radzenie sobie z takimi deskami jest bardzo proste, ponieważ producent oferuje od razu możliwość zakupu specjalnego kleju, dzięki któremu można wszystkie te drewniane elementy błyskawicznie zamontować i to w taki sposób, żeby pozostały na swoim miejscu przez wiele długich lat. Dostępny jest również preparat umożliwiający usuwanie wszelkich pozostałości po kleju. Na desce dębowej bielonej nie pozostanie żaden ślad.