Docieplanie budynku jednorodzinnego z dofinansowaniem

Jak sprawić, żeby dom był o wiele bardziej energooszczędny niż jest dotychczas? Można go po prostu ocieplić z zewnątrz. Takimi pracy zajmują się firmy budowlane. Docieplenie kosztuje całkiem sporo, ale koszt takich prac zależy oczywiście od powierzchni zewnętrznej elewacji. W wysokich domach dwupiętrowych docieplenie wszystkich ścian zewnętrznych może kosztować nawet około pięćdziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście gminy i powiaty oferują na ten cel dofinansowanie.

Jak uzyskać dofinansowanie na docieplenie domu?

docieplenia w LublinieNajpierw trzeba zacząć od sprawdzenia tego czy w obrębie naszej gminy lub powiatu są jeszcze pieniądze przeznaczone na tego typu dofinansowania. Najczęściej takie wolne środki dostępne są cały czas, bo mimo wszystko niewiele osób decyduje się na docieplanie. Dofinansowanie nie dotyczy nowo budowanych domów, które i tak muszą spełniać wszelkie normy energooszczędności. Dlatego jedynie właściciele starszych domów mogą wnioskować o takie wsparcie. W każdym razie najpierw trzeba złożyć wniosek o takie dofinansowanie do właściwego urzędu. Robi się to już po tym jak prace zostaną wykonane. Jeśli wynajmie się porządną firmę budowlaną oferującą docieplenia w Lublinie to takie prace mogą potrwać maksymalnie około dwóch tygodni i to przy naprawdę dużym domu. Kiedy już otrzymamy od firmy fakturę za wykonane prace dociepleniowe to wówczas można skompletować wszystkie dokumenty potrzebne do wniosku o dofinansowanie. A jego wysokość może wynieść nawet do siedemdziesięciu procent wartości inwestycji. Na pewno z punktu widzenia właściciela domu jednorodzinnego jest to bardzo opłacalne. Tym bardziej, że dobrze wykonane docieplenie zdecydowanie zmniejszy ilość opału potrzebnego do ogrzania domu zimą. Opłaca się zatem docieplić swój dom, bo można na tym sporo zaoszczędzić i jeszcze więcej zyskać.

Bez względu na procentową wartość dofinansowania i tak każdy zawsze będzie patrzył, żeby firma wykonała docieplenie jak najtańszym kosztem. Każdy przecież pamięta o tym, że oprócz położenia styropianu trzeba jeszcze na nim zrobić porządną i ładnie wyglądającą elewację. To również wlicza się w koszty prac przy dociepleniu. Po otrzymaniu rachunku od firmy budowlanej można przystąpić do wnioskowania o dofinansowanie. Jego kwota może być naprawdę znacząca.