Dodatkowe światło do jazdy w dzień

Prawo polskie wymaga od wszystkich kierowców tego, aby mieli zawsze włączone światła, gdy poruszają się po ulicach w ruchu drogowym. Dzięki temu, że każdy samochód ma włączone światła, to ich widoczność jest dużo większe, przez co jest dużo mniej kolizji na polskich drogach. Nie muszą być to światła drogowe, wystarczy że włączone są tak zwane światła służące do jazdy w dzień, które pobierają dużo mniej prądu. Nie każde auto posiada takie w standardzie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby do swojego samochodu domontować takie światła.

Światło ledowe do jeżdżenia w dzień

światła do jazdy dziennej ledWiększość samochodów ma w zderzaku specjalnie przygotowane miejsca na światła do jazdy dziennej, które w standardzie są zakryte specjalnymi zaślepkami. Wystarczy wyjąć zaślepki, a w otwory włożyć światła dzienne. Światła do jazdy dziennej led sprawdzą się najlepiej, ponieważ są najbardziej uniwersalne ze wszystkich typów oświetlenia dziennego. Dużą zaletą oświetlenia dziennego typu led, jest to że zużywają one bardzo mało energii, dzięki temu wzrasta żywotność akumulatora w naszym samochodzie. Pomimo niskiego zużycia prądu przez światła ledowe, to świecą one bardzo jasno, dzięki temu bardzo dobrze oświetlają drogę. Co najważniejsze, tego typu oświetlenie do jazdy dziennej posiada pełną homologację, dzięki temu możemy bez obaw zamontować je w naszym samochodzie, ponieważ są one przystosowane do ruchu drogowego. Światła same w sobie są wykonane w bardzo solidny sposób, dzięki temu wytrzymują bardzo długo. Do produkcji użyte są bardzo wytrzymałe materiały sztuczne, co również wpływa bardzo pozytywnie na ich wytrzymałość. Montaż jest bardzo prosty, jeśli będziemy stosować się do zaleceń instrukcji, to bez problemu sobie poradzimy z tym samodzielnie.

Zakupu takiego oświetlenia możemy dokonać w motoryzacyjnych sklepach stacjonarnych lub przez internet. Przed zakupem powinniśmy dobrze się zastanowić który z modeli wybrać, aby pasował do naszego samochodu. Powinniśmy się również upewnić czy światła mają odpowiedni rodzaj homologacji, który umożliwi nam użytkowanie ich w ruchu drogowym. Koszt zakupu zestawu, czyli dwóch sztuk oświetlenia dziennego, to około pięćset złotych. W zestawie dostajemy dwa światła, okablowanie oraz instrukcję montażu świateł.