Domowa ładowarka do samochodu elektrycznego – jaka najlepsza?

 

Użytkowników samochodów elektrycznych przybywa szczególnie w ostatnim czasie. Specyfiką “elektryków” jest jednak to, że na jednym ładowaniu pokonują stosunkowo krótkie dystanse. Większe zakupy w hipermarkecie nieopodal? Auto elektryczne sprawdzi się idealnie.

Po co niedroga domowa ładowarka do samochodu elektrycznego?

niedroga domowa ładowarka do samochodu elektrycznegoElektryczne samochody zyskują zwolenników, ponieważ ceny paliw są wysokie. Poza tym spalinowe auta bardzo zanieczyszczają środowisko, a dbałość o nie stała się teraz wręcz wyznaniem wielu osób. Wpływ ma na ten stan rzeczy globalne ocieplenie, ale nie tylko. Niewątpliwie sytuacja międzynarodowa bezpośrednio przekłada się na stan środowiska. Pandemia, która podobno jest w odwrocie, zamroziła na dość długi czas gospodarkę i usługi, co pozwoliło środowisku trochę odżyć. Niestety – krótko po “odwołaniu” pandemii, wybuchła wojna we wschodniej Europie, przez co mamy do czynienia z galopującą inflacją.  Ceny paliw wzrosły, ale nie jest to jedyny powód, dla którego warto mieć samochód elektryczny, a co za tym idzie – domową ładowarkę do niego. To bardzo dobre rozwiązanie. Mamy ją bowiem zawsze “pod ręką” i nie ma wtedy potrzeby nagle jechać na stację, a wystarczy przejść kilka kroków do garażu czy auta. To wygodne. Samochody elektryczne więc zaczynają się opłacać, już nie tylko ze względu na środowisko. Mimo ich wysokiej ceny można śmiało w nie zainwestować. A gdy już się to zrobi, warto mieć taki sprzęt jak niedroga domowa ładowarka do samochodów elektrycznych. Przyzwoitą domową stację ładowania kupimy za około 5000-10000 zł. Najlepiej jednak zakup tego typu skonsultować ze specjalistą, a nie polegać wyłącznie na własnej wiedzy. Nikomu nie ujmując, zawsze warto zasięgnąć rady fachowca. Pamiętać trzeba także, że utrzymanie samochodu to nie tylko materiał go zasilający. Są również inne koszty. Np.: naprawy, obowiązkowe ubezpieczenie OC, wymiana opon przy zmianie sezonu, chyba że inwestujemy w opony wielosezonowe.

Do ewentualnych dodatkowych kosztów zaliczają się też płyny samochodowe czy takie udogodnienia, jak np.: uchwyt na smartfona, nawigację bądź kamery, dobry sprzęt audio. Ciekawym rozwiązaniem jest także zestaw głośnomówiący, który ułatwia prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy, przez co nie tracimy czasu.