Efektywne ogrzewanie podczerwienią

Najbardziej rozpoznawalnym rodzajem ogrzewania jakie są wybierane przez Polaków jest rozwiązanie klasyczne oparte o żeberkowe kaloryfery żeliwne. Nie można odmówić efektywności tego typu rozwiązaniom niemniej jednak warto iść z duchem czasu i śledzić nowoczesne sposoby ogrzewania mieszkań. Z roku na rok pojawia się coraz więcej różnych ciekawych urządzeń powodujących małą rewolucję na rynku grzewczym. Jednym ze zdecydowanie najciekawszych są panele grzewcze wykorzystujące podczerwień.

Nowoczesne panele grzewcze

innowacyjny panel na podczerwieńZa każdym razem gdy inwestujemy swoje pieniądze w budowę domu koniecznie musimy zadbać o jedną najważniejszych kwestii. Mowa tutaj o ogrzewaniu. Konieczne jest wybranie rozwiązania, które będzie idealnie balansować pomiędzy efektywnością i niską ceną za eksploatację. Przestarzałe rozwiązania najczęściej pozwalały wybrać jedną z opcji. Albo ogrzewanie było wydajne i jednocześnie drogie albo było tanie i automatycznie jego efektywność spadała. Rozwój cywilizacji z roku na rok doprowadza do wdrażania nowych urządzeń. Ich zadaniem jest doprowadzenie do takiej sytuacji by nasze rachunki za ogrzewanie były niskie a efektywność systemu grzewczego stała na najwyższym poziomie. Jednym z takich rozwiązań jest innowacyjny panel na podczerwień. Ten rodzaj ogrzewania pojawił się na rynku urządzeń grzewczych kilkanaście lat temu. Początkowo kupowany był on głównie przez przedsiębiorców, którzy wykorzystywali ten rodzaj ogrzewania do hal produkcyjnych o bardzo dużej powierzchni. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że promienniki nie ogrzewają powietrza wokół pracowników a jedynie działają na ludzkie ciało. Ogólna zasada działania paneli na podczerwień zwanych promiennikami jest bardzo zbliżona do promieniowania słonecznego. Chodzi tu o fakt wysyłania wiązki promieni podczerwonych, które w momencie zetknięcia z ludzkim ciałem generują ciepło.

Na dzień dzisiejszy zastosowanie omawianych promienników jest niezwykle szerokie. Ciągle urządzenia te montowane są w dużych firmach ale coraz częściej wchodzą one do użytku domowego. Bardzo często można spotkać promienniki na podczerwień, które są przystosowane do montowania w łazienkach. Urządzenia te są odporne na działanie pary wodnej w związku z czym z powodzeniem są używane również w kuchniach.