Gdzie odzyskać utracone dane?

Nasze komputery i inne urządzenia multimedialne są wyposażone w różnego rodzaju nośniki pamięci. Gromadzimy na nich ważne, a czasem nawet newralgiczne dane. Jednak czy zabezpieczamy się na wypadek ich utracenia? W większości przypadków oczywiście nie. Dlatego warto sprawdzić, czy w naszej okolicy działa serwis, który trudni się odzyskiwaniem danych. Tylko takie usługi ochronią nas przed rozstaniem się z naszymi plikami na zawsze. 

Kto odzyska dane z uszkodzonych dysków? 

odzyskiwanie danych z uszkodzonego dyskuNośniki pamięci bardzo często ulegają różnego rodzaju awariom. Może się tak stać na skutek złego użytkowania sprzętu, w jakim się znajduje lub na skutek uszkodzenia mechanicznego. Oczywiście może do tego dojść z tak zwanej „starości”. Jednak uszkodzenia znajdują się na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o przyczynę utraty plików i dokumentów. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku nie należy do drogich usług. Płacimy albo od ilości odzyskanych danych, lub od stawki za megabajt. Serwisy mają różne przeliczniki, jednak każdy na tyle uśredniony, że ceny rynkowe są w miarę jednorodne. Każdy, kto zdecyduje się oddać swój dysk do serwisu, może liczyć się z darmową diagnozą i wyceną naprawy. Jesteśmy zawsze informowani, w przypadku gdyby koszty miały się zmienić, najczęściej przez telefon lub maila – w zależności od tego, jaki kontakt do siebie zostawimy. Jeżeli nasz dysk uległ jakiemukolwiek uszkodzeniu, nie mamy się o co martwić, w profesjonalnym serwisie zajmą się nami fachowcy. Praktycznie w każdej sytuacji, odzyskiwanie danych kończy się pełnym sukcesem. Jest tak, ponieważ to dość prosta technicznie metoda, jednak czasem bardzo żmudna i czasochłonna. Często pracy nad jednym nośnikiem to kilka dni. Oczywiście w zależności od tego, ile danych odzyskujemy. Osoby, którym bardzo zależy na odzyskaniu danych, na pewno będą w siódmym niebie, dowiadując się, ze odzyskanie ich danych jest możliwe. 

Ważne dane przechowywane na dysku mogą ulegają zniszczeniu wraz z dyskiem – tak wydaje się każdemu laikowi. Jednak osoba obeznana z tematem, doskonale wie, że to nieprawda. Jest możliwe odzyskania danych z uszkodzonego dysku. Mało tego, możemy je odzyskać bez żadnych strat i przy odrobinie szczęścia nie zapłacimy za taką usługę więcej niż kilkadziesiąt złotych.