Gdzie znaleźć dobrego pracownika z Ukrainy?

W obecnych czasach na rynku pracy brakuje wykwalifikowanych osób, które zgodzą się na określone stawki oraz będą sumiennie wykonywać powierzone im obowiązki. Najtrudniej, wbrew pozorom, jest znaleźć pracowników fizycznych – odpowiedzialnych i profesjonalnych, a także godnych zaufania. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba polskich przedsiębiorców poszukuje pracowników pochodzących z zagranicy, którzy z pewnością docenią stabilne zatrudnienie i zarobki znacznie wyższe, niż kwoty oferowane im w ich rodzimym kraju. Jak jednak znaleźć pracownika z Ukrainy, aby zatrudnienie było w pełni legalne? 

Jak szukać ukraińskiego pracownika? 

gdzie i jak szukać pracowników z UkrainySamodzielne zatrudnienie obywateli z Ukrainy jest bardzo trudne i wymaga załatwienia mnóstwa przeróżnych urzędowych formalności – w kraju, jak i za granicą. Właśnie dlatego tak wiele osób zastanawia się, gdzie i jak szukać pracowników z Ukrainy, aby zyskać fachowców do swojej firmy na stałe lub na dorywczy okres. Najkorzystniej podjąć współpracę z profesjonalną agencją pracy, która we własnym zakresie sprowadza do Polski Ukraińców, dając im zakwaterowanie oraz transport, a następnie oddelegowuje ich do określonego miejsca pracy. Pracodawca podpisuje więc umowę z przedstawicielem agencji i to z nim ustala wszystkie warunki, związane m.in. z czasem pracy oraz stawką godzinową. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest brak jakichkolwiek formalności urzędowych a także idealne dopasowanie pracownika do konkretnego stanowiska pracy. Bez względu na to czy przedsiębiorca potrzebuje pracownika fizycznego, m.in. do remontów czy pracy na magazynie, czy też wykwalifikowanego inżyniera, agencja znajdzie taką osobę, które w pełni zadowoli przyszłego pracodawcę.

Najcześciej obywatele Ukrainy są zatrudnieni wyłącznie na okres tymczasowy w Polsce, ponieważ zgodnie z ich wizą, muszą regularnie zjeżdżać do swojego kraju. Zatrudnienie obcokrajowca wiąże się z mnóstwem urzędowych wniosków i dokumentów – jeśli chcemy, aby wszystko przebiegało legalnie i bez problemów. Właśnie dlatego o wiele lepszą i szybszą opcją jest współpraca z doświadczoną i polecaną przez innych agencją pracy, która działa zarówno w Polsce, jak również na terenie Ukrainy, znając obowiązujące tam przepisy związane z wyjazdem do pracy za granicę.