Ile kosztuje dom u deweloperów?

Zakup nieruchomości to nie tylko doskonała lokata kapitału, ale także konieczność. Domy kupujemy wtedy, gdy nie mamy gdzie mieszkać, lub chcemy je wynajmować i na tym zarabiać. Z tego tytułu można mieć całkiem niezłe dochody. Jednak zakup domu nie dla każdego jest prosty. Przede wszystkim potrzebne są odpowiednie fundusze. Jeśli ich nie mamy, a np. posiadamy odpowiednią pracę, zawsze można wziąć kredyt. Zakup nieruchomości to przecież inwestycja.

Domu z rynku pierwotnego

dom od deweloperaDeveloperzy zajmują się budową całych osiedli, składających się z bloków, czy domów jedno, lub wielorodzinnych. Ich oferta jest niezwykle bogata. Dotyczy to wielkości mieszkań, czy domów, ich ceny i czasu wykonania. Jedynie co się nieznacznie może różnić, to efekt końcowy danego lokum. Wnętrza są zazwyczaj bardzo do siebie podobne. Generalnie, kupujący daną nieruchomość musi sobie sam ją wykończyć, oczywiście zlecając tę pracę odpowiedniej firmie budowlano – wykończeniowej. Ale, nie ma w tym żadnego stresu. Można wcześniej przecież obejrzeć dany projekt, jeśli oczywiście zlecimy tę pracę w jakimś biurze projektowym. Wizualizacje nie są drogie, a wręcz przeciwnie. Lepiej pozmieniać coś na ekranie monitora, niż już w czasie wykonywania, lub nawet skończenia prac wykończeniowych dostrzec, że nie wszystko jest tak, jakby mogło się nam podobać. Zakupując dom od dewelopera można wykończyć go tak, jak tylko się nam zamarzy. Jednak do tej pracy potrzebne są dodatkowe pieniądze. Jeśli ktoś chce wykorzystać taki dom np. na wynajem – gdyż już ma gdzie mieszkać, a zakup domu to była inwestycja – nie musi zbytnio się starć i kupować najdroższe materiały wykończeniowe. Trzeba się dobrze zastanowić nad tą kwestią, ponieważ istnieje możliwość trafienia na nieodpowiednich lokatorów, którzy mogą nie szanować sprzętów. Inaczej przedstawia się sprawa, kiedy coś robimy wyłącznie dla siebie, lub dla rodziny. 

Często zdarza się tak, że kupujemy nieruchomość dla naszych dzieci. I to dla dzieci chcemy je wykończyć jak najlepiej. Aby coś po nas zostało i aby dzieci miały gdzie mieszkać. Dom – to bezsprzecznie inwestycja, warto zatem zapłacić więcej i kupić coś droższego i większego, niż kupować nieruchomość małą i tanią, aby po kilku latach strać się o zamianę z dopłatą. To zawsze jest kłopot.