Jak być dobrym taksówkarzem?

Jako taksówkarz z wieloletnim doświadczeniem, śmiało mogę stwierdzić, że w mojej pracy, najważniejsze są nie tylko umiejętności dobrego prowadzenia samochodu. Jednym z najważniejszych elementów jest pozytywne nastawienie i wysoko rozwinięte umiejętności personalne. W tej pracy trafia się na różnych klientów i nie ze wszystkimi można się łatwo dogadać.

Kasa fiskalna z nowym oprogramowaniem

wielofunkcyjne kasy fiskalne novitus vega eNiemal codziennie trafiają się klienci, którzy, narzekają na wysokość rachunku, wybór trasy, czy na mój sposób prowadzenia auta. Czasem są to tanie zagrywki, żeby wymusić na mnie obniżenie opłaty za kurs, a czasem potrafię wyczuć, że taka problematyczna osoba ma po prostu gorszy dzień. Niezależnie od przyczyny, zawsze w takiej sytuacji należy zachować spokój, a zawsze uda się jakoś załagodzić spór. Kolejnym ważnym elementem, w mojej pracy, jest dbałość o prezencję. Dlatego regularnie piorę tapicerkę, odwiedzam myjnię i dbam także o swój własny wygląd. Klienci zawsze chętniej wybierają taksówki, które prezentują się nienagannie, a nawet są w stanie zapłacić wtedy więcej za kurs, niż u konkurencji. Dbanie o auto sprawia także, że zawsze unosi się w nim przyjemny zapach czystej tapicerki, co sprawia, że praca jest jeszcze bardziej przyjemna. Jednak najważniejsze w moim zawodzie jest odpowiednie wyposażenie taksówki. Musi się w niej znajdować koło zapasowe, na wypadek złapania gumy, sprawna gaśnica, której można użyć w razie wypadku, lub zaprószenia ognia, w inny sposób, podświetlany napis taxi, zgodny z przepisami oraz zalegalizowany taksometr i kasa fiskalna. Osobiście korzystam z najnowszej kasy fiskalnej firmy Novitus. Firma ta produkuje i sprzedaje na polskim rynku wielofunkcyjne kasy fiskalne novitus vega e, które od października posiadają nowe oprogramowanie. Kasy Novitus pozwalają na przechowywanie paragonów w wersji elektronicznej we wbudowanej pamięci. Mimo małych rozmiarów, mniej więcej takich, jak przeciętny telefon typu smartfon, kasa jest wyposażona w duży wyświetlacz.

Na wyświetlaczu pokazane są takie informacje jak obecnie używana taryfa oraz podsumowanie rachunku. Kasę obsługuje się przy pomocy kilku przycisków, a interfejs jest zaprogramowany w bardzo intuicyjny i czytelny sposób. Do kasy jest dołączony uchwyt, dzięki któremu w prosty sposób, można ją zamontować w dowolnym miejscu w aucie.