Jak dobrać najlepszą kurację keratynową?

Aby zadbać o jakość swoich włosów należy wystrzegać się na co dzień takich czynności, które nadmiernie je obciążają. Farbowanie, lokowanie czy suszenie suszarką osłabiają włókno włosa dzięki czemu zmiany stają się być nieodwracalne. Z pomocą przychodzi najlepsza kuracja keratynowa, którą można wykonać samemu w domu jak i profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Skuteczność najlepszych kuracji keratynowych

najlepsza kuracja keratynowaNie od dziś wiadomo, że najlepsza kuracja keratynowa to zabieg, w którym stosuje się przede wszystkim maskę. Jej konsystencja i barwa może się różnić ze względu na właściwości jakie w sobie posiada. Najczęściej kurację tę wykonuje się na włosy, jednak istnieją także zabiegi na twarz. Keratyna ma za zadanie wygładzić i nadać blask włosom, które zostały zniszczone poprzez codzienne stylizacje. Zanim klient zdecyduje się na regenerację, ważne by skonsultował z profesjonalistą stan aktualny swoich włosów. Może bowiem okazać się, że w praktyce czynność ta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Warto też zasięgnąć porad wśród osób, które powyższą kurację mają już za sobą. Jej skuteczność zależy nie tylko od samego kosmetyku, a od właściwego nałożenia bezpośrednio na włosy. Do zabiegu należy solidnie się przygotować. Maska najczęściej nakładana jest na włosy nie umyte, ponieważ skuteczniej wsiąka w jego strukturę. Na rynku dostępne są także produkty, które namawiają do samodzielnego zabiegu w domu. Nie warto jednak iść tą drogą, ponieważ można dodatkowo zniszczyć włosy. Najlepsza kuracja keratynowa to ta wykonana w salonie fryzjerskim, pod okiem wykwalifikowanej kadry. Nie ma jedynej skutecznej metody na pozbycie się efektu puszących włosów. Każdy posiada unikalną strukturę, dlatego też ten sam zabieg może mieć różne efekty działania. Po kuracji ważna jest dalsza pielęgnacja. Odpowiednio dobrany szampon czy odżywka przedłużą efekt naturalnie odżywionych włosów.

Zabieg ten polecany jest przede wszystkim dla osób, które zmagają się z puszącymi włosami nie dającymi się rozczesać tuż po ich umyciu. Co istotne, najlepsza kuracja keratynowa jest dość kosztowna. Dobór kosmetyku i profesjonalne jego nałożenie wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. W tym celu nie należy umawiać się do pierwszego lepszego salonu fryzjerskiego na taki zabieg, ponieważ decyzja ta może okazać się drastyczna dla wyglądu.