Jak dostać fundusze unijne?

 

Gdziekolwiek nie spojrzymy, wszędzie wokół nas jest coś, co powstało dzięki środkom z Unii Europejskiej. Nie sposób zliczyć ilości odrestaurowanych budowli, nowo powstałych firm, czy biznesów, rozwiniętych dzięki byciu beneficjentem unijnych funduszy. 

Kto w Bydgoszczy zajmuje się funduszami unijnymi?

fundusze unijne bydgoszczBydgoszcz jest w skali Polski dość dużym miastem. Z dobrą infrastrukturą, ciekawym regionem i wieloma interesującymi punktami na mapie miasta. Nie jest dziwne, że właśnie naszemu miastu przypadła spora część unijnych funduszy. Projekty unijne realizowane na terenie Bydgoszczy są kierowane do różnych grup zawodowych i wiekowych. Uzyskanie funduszy jest czasami czasochłonne, ale i tak się warto o nie starać, ponieważ stawka jest naprawdę wysoka. Niejednokrotnie oferowane są dotacje z funduszy unijnych, przekraczające kilkaset tysięcy złotych. W przypadku mniejszych firm jest to kilkadziesiąt tysięcy złotych, z reguły na cyfryzację lub automatyzację. Dzięki funduszom z Unii, nasza firma może się rozrastać i konkurować z tymi, którzy dotychczas byli poza jej zasięgiem. Jeżeli potrzebne nam są fundusze unijne Bydgoszcz oferuje wiele ciekawych projektów, które umożliwią ich uzyskanie. Niektóre procedury są żmudne i trudne, jednak trzeba się motywować do działania, bo na końcu czeka na nas naprawdę duża nagroda. Rozparcelowaniem funduszy unijnych zajmują się urzędy. Najczęściej marszałkowskie, miejskie i gminy. Zatem jeżeli jesteśmy nimi zainteresowani, warto sprawdzać strony internetowe tych instytucji.

Uzyskanie funduszy unijnych jest stosunkowo proste, lecz na pewno nie stanie się to błyskawicznie. Każdy projekt, w ramach którego przyznawane są unijne fundusze, trwa określoną ilość czasu, a to najczęściej kilka miesięcy. Warto starać się o fundusze, bo może nam otworzyć wiele drzwi.