Jak działają ozonatory?

 

Odkażanie powierzchni oraz klimatyzacji jest koniecznością, zwłaszcza teraz, gdy na świecie postrach sieje koronawirus i tak naprawdę każdy z nas może paść jego ofiarą. Jednak możemy ograniczyć jego występowanie poprzez systematyczne odkażanie.

Wydajny ozonator do samochodu

ozonatory powietrza samochodoweZ wykorzystaniem ozonu, czyli gazu naturalnie występującego w naszej atmosferze, możemy odkażać dosłownie każdą powierzchnię, a nawet przedmiot. To metoda bezpieczna i w stu procentach skuteczna, pomagająca zlikwidować: wirusy, bakterie, pleśń, grzyby, alergeny, wolne rodniki oraz cząsteczki smogu. W klimatyzacji samochodowej jest ich co niemiara więc ozonowanie jest zabiegiem wręcz celowanym. W dodatku, oprócz likwidowania mikroorganizmów i drobnoustrojów, ozonowanie ma tą zaletę, że pomaga pozbywać się wszelkich niepożądanych zapachów, w tym tych najtrudniejszych do usunięcia, jak dym tytoniowy, zapachy odzwierzęce oraz wilgoć. Ozonatory powietrza samochodowe to nieduży wydatek, a daje mnóstwo korzyści. Najtańsze urządzenia możemy zakupić już za około sto pięćdziesiąt złotych, natomiast te najwyższej jakości za około pięćset. Oczywiście im wyższa cena, tym większa wydajność urządzenia, toteż raczej nie warto decydować się na zakup najtańszych ozonatorów. Takie w granicach dwustu pięćdziesięciu-trzystu pięćdziesięciu powinny okazać się najbardziej optymalne dla potrzeb samochodu osobowego. Ozonatory dostępne są w internecie – bezpośrednio u producentów, jak również na popularnych portalach aukcyjnych.

Wiele osób już dawno zdecydowałoby się na systematyczne odkażanie swojego samochodu, gdyby tylko wiedzieli iż można to robić tak niewielkim kosztem. Ozonatory samochodowe są ponadto wyposażone w okablowanie, które można podpiąć do prądu lub gniazdka zapalniczki.