Jak można chronić drewno?

Drewno emanuje prawdziwym ciepłem, które sprawia, że pomieszczenie jest od razu przyjemne. Nic nie może się równać z dotykiem drewna i dobrem, jakie ono niesie. Niezależnie od tego, czy są to piękne schody, podłoga, meble czy taras, jedno jest pewne – chcemy cieszyć się nimi jak najdłużej. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie materiału.

Olej jako środek zabezpieczający drewno

olej do drewna naturalnyKażdy chce jak najdłużej cieszyć się swoim nowym tarasem, a do tego niezbędny jest dobry środek ochronny. Ale który środek jest odpowiedni dla danego drewna? otóż na rynku dostępne są różne środki ochrony, takie jak oleje, lakiery czy farby. Olej do drewna naturalny jest to bardzo dobry produkt składający się z małych cząsteczek. Cząsteczki te wnikają w drewno i odżywiają je od wewnątrz. Nie zmienia struktury drewna, więc nie zobaczymy żadnej błyszczącej powłoki, a jeśli dotkniemy drewno po obróbce, nadal zauważymy naturalną strukturę drewna. Olej do drewna bardzo łatwo się aplikuje. Jest poniekąd idealny do napraw punktowych, takich jak zadrapania i nierówności. Pomimo tego, że taras olejowany wymaga nieco więcej konserwacji to podłoga lakierowana jest mniej odporna na zarysowania niż olejowana. Ewentualne rysy są widoczne i zauważane wcześniej w warstwie lakieru niż w drewnie olejowanym, a w tym ostatnim łatwiej jest przywrócić rysy i nierówności. W związku z tym można stwierdzić jednogłośnie, że w porównaniu do lakieru olej wygrywa.

Istnieją różne rodzaje olejków, ale nie wszystkie działają tak samo. Jeden olej wyróżnia się na tle innych ekskluzywną technologią wiązania molekularnego, a inny zaś przylega niemal natychmiast do wierzchnich mikronów drewna, tworząc molekularne wiązanie z włóknami celulozy. W związku z tym każdy powinien zastanowić się nad wyborem bezbarwnego oleju do drewna.