Jak zacząć sprzedawać truskawki?

Lato to czas, kiedy handlarze truskawkami próbują sprzedać to, co tak ciężko pielęgnowali przez ostatnie kilka miesięcy. Udało ci się wyhodować ich bardzo dużo? Jak najbardziej możesz spróbować swoich sił w roli sprzedawcy. Nie wystarczy jednak wyjść na ulicę i mieć nadzieję, że nikt nie zwróci ci uwagi.

Sprzedaż truskawek w sezonie – jakie dokumenty są konieczne?

sezonowa sprzedaż truskawekDobre miejsce to podstawa, jeżeli chcesz zacząć sprzedawać swoje truskawki. Najlepiej znaleźć sobie stanowisko blisko ruchliwego punktu miasta, np. rynku lub targowiska. Sezonowa sprzedaż truskawek co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i poszukuje ich wielu klientów. Ważne jest jednak to, czy wybrane przez ciebie miejsce należy do osoby prywatnej, czy do miasta. W przypadku tej pierwszej opcji, pozwolenie nie zawsze jest potrzebne. Wystarczy skontaktować się z właścicielem gruntu i wyjaśnić mu wszystko. Jeżeli nie wyrazi sprzeciwu co do prowadzenia handlu na terenie jego obiektu, zawsze warto poprosić o pozwolenie, które w razie czego można okazać policji podczas kontroli. W przypadku odmowy, należy wyjaśnić służbom, że została udzielona zgoda ustna. Policjanci zawsze mogą skontaktować się z właścicielem gruntu i upewnić się, czy to na pewno jest prawda. Jeżeli wybrana przez ciebie lokalizacja znajduje się na terenie należącym do władz miasta, sprawa wygląda już zupełnie inaczej. W tym przypadku, należy już wystąpić o oficjalne pozwolenie na prowadzenie handlu. Zachowanie harmonii miasta jest szczególnie istotne w przypadku dużych, turystycznych miejscowości. Jeżeli wniosek o udostępnienie pasa drogowego zostanie przyjęty, miasto ustala stawkę dla handlarza, którą musi zapłacić za wynajmowany przez siebie na pożytek handlowy fragment. Dlaczego pozwolenie jest konieczne? Policja ma prawo wydać mandat osobie, która handluje na terenie należącym do władz miasta bez ich pozwolenia. Mandaty – w zależności od tego, ile miejsca zajmuje rozłożone przez sprzedającego stanowisko – mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprzedaż własnych truskawek to pomysł na niemały, szybki zarobek. Widok przybywających w kasie pieniędzy daje dużo satysfakcji ze swojej ciężkiej pracy. Nie warto jednak wydawać tych ciężko zarobionych pieniędzy na opłatę mandatu – dlatego przed rozłożeniem stanowiska, zastanów się dokładnie nad wybranym przez siebie miejscem.