Jaką karmę kupić dla psa z alergią?

Większość z nas zmaga się z różnego rodzaju alergiami. Przyjmujemy na nie leki, czasami trzymamy się odpowiedniej diety i po prostu sobie z nimi radzimy. Nasze psy również mogą być uczulone na coś i najczęściej są to alergie pokarmowe, dlatego tak jak dbamy o siebie musimy też zadbać o naszego czworonoga, aby zapewnić mu odpowiednią dietę, co wcale nie jest takie trudne!

Doskonałe karmy hipoalergiczne

karma hipoalergiczna dla psaAlergie u naszego czworonoga mogą się pojawić tak naprawdę w każdym wieku choć w większości przypadków pierwsze objawy możemy zauważyć w pierwszych latach życia naszego psa. Kiedy zatem zauważymy częste swędzenie, a także podrażnioną i zaczerwienioną skórę u psa prawdopodobnie cierpi on na alergię pokarmową. Tak naprawdę takie alergie mogą dotyczyć każdego psa, lecz szczególnie narażonymi rasami są mopsy, owczarki niemieckie, bulteriery czy shar pei. Alergia pokarmowa zazwyczaj dotyczy białka, które nasz pies spożywa, lecz oczywiście nie każdego rodzaju. Najczęściej psy uczulone są na białko występujące w jajach, mleku, wołowinie i w zbożach. Nie musimy jednak głowić się nad tym, jak odpowiednio przyszykować dietę dla naszego psa ponieważ możemy kupić specjalną karmę. Karma hipoalergiczna dla psa jest pełnowartościowym i zbilansowanym posiłkiem. Występuje zarówno pod postacią suchą, jak i mokrą. Karmy te oczywiście nie zawierają zbóż, ani innych uczulających składników, dlatego bez względu na to, jakie produkty uczulają naszego czworonożnego przyjaciela, taka karma na pewno będzie dla niego odpowiednia. Ich składniki są skomponowane w taki sposób, aby karma doskonale nadawała się dla psa cierpiącego na biegunki, wymioty, utratę sierści i świąd oraz na inne symptomy jakie pojawiają się podczas alergii. Dobre sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą takich karm na pewno będą zawierały dokładny ich opis oraz wszelkie niezbędne informacje, które pomogą nam dobrać idealną karmę dla naszego pieska.

Zanim jednak zakupimy karmę, powinniśmy wybrać się do weterynarza z naszym czworonogiem w celu potwierdzenia alergii pokarmowej. Może być również tak, że nasz pies traci sierść przez pasożyty, dlatego zamiast diagnozować go samemu, pozwólmy zrobić to komuś doświadczonemu i wykwalifikowanemu. Pamiętajmy też, że weterynarz zawsze da nam jakieś cenne porady, które pomogą nam lepiej dbać o zdrowie psa.