Jakie właściwości ma CBG?

Na rynku mamy dostępnych wiele produktów z konopi, a najpopularniejszym z nich są oleje. Ich działanie oraz różnorodność zastosowania, czyni je środkami uniwersalnymi, które nadają się nie tylko do leczenia schorzeń, ale również do codziennej, profilaktycznej suplementacji. 

Ile kosztują olejki CBG?

olejek CBGZapewne większość z czytających słyszała o olejakch zawierających CBD, jednak nie jest to jedyny wariant olejków konopnych, dostępnych na rynku. Bowiem mamy również olejki zawierające CBG. Jest to, podobnie jak CBD, substancja organiczna, którą znajdziemy w większości szczytów konopi. Cannabigerol (CBG) nie zawiera THC, toteż nie wykazuje działania psychoaktywnego. Posiada właściwości przeciwpsychotyczne, antydepresyjne oraz stymuluje wzrost kości toteż często stosuje się je w terapii dla dzieci, które mają zaburzenia hormonalne, prowadzące do niewłaściwego wzrostu kośćca. Niestety ilość CBG jest bardzo ograniczona ponieważ sama roślina wytwarza go niewiele i tylko w określonej fazie wzrostu. Niestety przekłada się to na wysoką cenę produktu. Jednakże olejek CBG jest wart swojej ceny, ponieważ jego skuteczność została dowiedziona w wielu badaniach klinicznych. To naturalny medykament, który w wielu przypadkach pozwala wykluczyć farmakologiczną terapię. A w przypadku zaburzeń jak nerwice, lęki, czy psychozy, przyjmuje się bardzo mocne leki, często psychotropowe, które mogą prowadzić do uzależnienia. Nie ukrywajmy, że też zniekształcają rzeczywistość działając doraźnie. 

Dobroczynny wpływ CBG udowodniono również w terapii raka nabłonkowego oraz raka sutka. Warto zauważyć, ze to jedne z najbardziej złośliwych nowotworów, których wyleczenie jest bardzo trudne, a czasem niemożliwe. Natomiast wiele badań jest w toku, a ich efekty są na bieżąco analizowane.