Karmy dla świnki morskiej

 

Chyba każde dziecko, chce mieć swoje zwierzątko i się nim opiekować. Pies, czy kot, wymaga sporo pracy, a małe zwierzątka są idealne dla maluchów i uczą ich odpowiedzialności i systematyczności w opiece nad nimi. Dzieci uwielbiają świnki morskie.

Czym karmić świnkę morską?

karma dla świnki morskiejJeżeli zdecydowaliśmy się zakupić naszemu dziecku świnkę morską, to będziemy potrzebowali specjalnej klatki, albo akwarium, miseczki na pożywienie i małe poidło dla gryzonia, gdyż trzymanie wody w miseczce nie zdaje egzaminu, bo świnką ją wylewa, lub zasypuje trocinami. Dobra karma dla świnki morskiej musi być zróżnicowana, a jej podstawą są suszone ziarna słonecznika, kukurydzy, pszenicy i wszelkie nasiona. Te małe zwierzątka potrzebują też warzyw takich jak marchew, czy zielona sałata, którą uwielbiają. Niektóre świnki jedzą także jabłka, ale trzeba je tego nauczyć od najwcześniejszych lat, aby się przyzwyczaiła do ich smaku. Jednak ich największym przysmakiem są mlecze, które możemy samodzielnie zrywać na łące. W zimie kiedy jest brak świeżej zieleniny, sprawdzi się suszone sianko, które dostarcza sporo witamin i minerałów. Karma musi posiadać twarde elementy, aby mobilizowały zwierzę do gryzienia i przeżuwania. Dodatkowo możemy raz na czas wsadzić do klatki niewielki gryzak ze smakowitymi ziarenkami, na których mały gryzoń będzie sobie ścierał zęby. Świnki nie potrzebują mokrych karm, bo wystarczy im garść ziaren i porcja świeżych warzyw każdego dnia. Należy pamiętać o systematycznym napełnianiu poidełka wodą.

Świnki morskie są bardzo przyjaznymi zwierzątkami, które nie wymagają dużo wysiłku w hodowli. W porze letniej można ją zabrać na łąkę, gdzie podje sobie do woli smacznych traw i mleczy, które są jej prawdziwym przysmakiem. Dobrą gatunkowo karmę kupimy w sklepach zoologicznych.