Komfortowe domki całoroczne

Domy, w których mieszkamy przez cały rok, muszą być odpowiednie zabezpieczone przed zimnem i wilgocią, aby nie rozwinęła się wewnątrz pleśń. Konieczna jest też właściwa cyrkulacja powietrza, przy jednoczesnej szczelności.

Budowa domów całorocznych

domy drewniane całoroczne dolny śląskJuż od dobrych paru lat, popularne są na naszym rynku domy z drewna, które są wykonywane w stylu kanadyjskim. Na zachodzie już od bardzo dawna buduje się takie domy, ponieważ są one tańsze i szybsze w wykonaniu. Mogą służyć jako domki letniskowe lub całoroczne, ze względu na zastosowane ocieplenie i uszczelnienie. Jeżeli decydujemy się na domy drewniane całoroczne Dolny Śląsk jest obszarem, w którym znajdziemy kilka firm budowlanych, realizujących takie zlecenia. Budowa domu całorocznego z drewna jest bardzo szybka, biorąc pod uwagę inne rodzaje budynków, albowiem trwa od trzech do czterech miesięcy, z czego zdecydowana większość prac odbywa się w zakładzie produkcyjnym. To właśnie w nim są tworzone prefabrykaty, z których wykonywany jest dom. Jego szkieletowa konstrukcja jest montowana bezpośrednio na fundamentach z termopłyt, które zawierają ocieplenie w pionie i w poziome. Sam montaż ścian bocznych, stropu i dachu zajmuje maksymalnie kilka dni, po których należy odpowiednio uszczelnić miejsca połączeń i wykonać prace wykończeniowe. Dzięki zastosowaniu ocieplenia wewnątrz ścian z wełny mineralnej i styropianu, dom jest niesamowicie ciepły, a przez te energooszczędny. W dłuższej perspektywie czasu, korzystanie z domu generuje spore oszczędności.

Niektóre osoby obawiają się mieszkania w drewnianych domach przez cały rok, gdyż myślą, że nie będzie on wystarczająco ciepły i szczelny. Jednak są to błędne założenia, ponieważ obecnie budowane drewniane domy są doskonale zabezpieczone przed chłodem i wilgocią.