Korzystamy z klinów styropianowych

Płaski dach jest wymysłem współczesnych czasów. Przez długie lata budowało się wyłącznie spadziste dachy, które lepiej odprowadzały wodę oraz można było zaoszczędzić na jakości wykorzystywanych materiałów. Dodatkowym argumentem było to, iż znikał w takim wypadku problem zalegającego na dachach śniegu, który sam się zsuwał. Warto jednak wiedzieć, że dobrze zaprojektowanym płaskim dachom nie grozi ani nieszczelność, ani zalegający śnieg.

Wybieramy dobre styropianowe kliny

kliny styropianoweW przypadku domów z płaskim dachem możliwe jest poprowadzenie rur spustowych odprowadzających wodę wewnątrz budynku. Rury w takim przypadku są schowane i nie szpecą wyglądu nieruchomości. Coraz szersze zastosowanie na płaskich dachach pokrytych papą termozgrzewalną mają kliny wykonane ze styropianu. Ich zadaniem jest skuteczne rozprowadzenie wody opadowej na powierzchni dachu. Mogą być zastosowane przy obróbce kominów papowych, świetlików, ścian czy attyk. Umożliwia to uzyskanie płynnego przejścia pokrycia dachowego z powierzchni poziomej do powierzchni pionowej. Stosuje się to rozwiązanie w celu zmniejszenia kąta załamania papy, co w znacznym stopniu może polepszać jej parametry użytkowe. Dzięki temu woda opadowa nie będzie gromadziła się w pobliżu kominów. Warto wybierać najwyższej jakości kliny styropianowe. Mogą być one przyklejane do podłoża klejem bitumicznym o trwałych właściwościach plastycznych. Jeżeli występują kliny nie oklejone papą, to należy przykryć je pasem papy w celu zabezpieczenia przed stopieniem w trakcie zgrzewania papy. Dodatkowo zastosowanie styropianowych klinów odbojowych może skutecznie rozprowadzać wodę opadową po powierzchni dachu płaskiego do wpustów albo rynien. Jest to najbardziej istotne w przypadku dużych połaci dachów. Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju grubości klina na początkowych i końcowych elementach płyt, możliwe będzie wyprofilowanie spadku na każdym rodzaju dachu.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby w odpowiedni sposób została odprowadzana woda z dachu płaskiego, warto zastosować w tym celu kliny wykonane ze styropianu. Jest to tani produkt i jednocześnie łatwy w zastosowaniu, przez co zyskuje stale na popularności. Duże znacznie odgrywają w tym przypadku różne właściwości produktu, w tym lekkość, łatwość przycięcia oraz użytkowania.