Korzystamy z zalet Dermapenu

Poszukując sposobów na poprawę stanu skóry, warto wziąć pod uwagę Dermapen. Jest to urządzenie, które służy do wykonywania mikro nakłuć na skórze. Zabieg dla wielu osób nie jest przyjemny, jednak daje w pełni zadowalające efekty, które są doceniane przez klientki. Z tego powodu zainteresowanie tym zabiegiem rośnie z każdym rokiem. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak przebiega zabieg, w jaki sposób jest realizowany, a także jakie daje efekty.

Zalety stosowania Dermapenu

dermapenJest to zabieg, który wykorzystuje wyjątkowe zdolności organizmów do regeneracji. Działanie polega na przerwaniu ciągłości skóry w taki sposób, aby poprawić jej wygląd. Jeżeli nastąpi uszkodzenie skóry w sposób kontrolowany i w sterylnych warunkach, to będzie ona mobilizowana do gojenia się oraz intensywnej odnowy. Pozwala to na poprawę struktury skóry oraz usunięcie licznych niedoskonałości. Warto zdecydować się na skuteczny dermapen. Samo urządzenie do wykonania zabiegu przypomina długopis, znajdziemy w nim 12 cienkich igieł, które poruszają się szybko ruchem pulsacyjnym. Powstałe w ten sposób nakłucia są dla skóry sygnałem do tego, aby zaczęła się regenerować. Powoduje to przede wszystkim intensywną produkcję kolagenu, a także elastyny, które odpowiadają za sprężystość i jędrność skóry. Nie jest to jednak koniec zalet takiego zabiegu. Przed nakłuwaniem skóry nakłada się na nią mieszankę indywidualnie dopasowanych substancji aktywnych. Poprzez powstałe kanaliki zdolność absorpcyjna skóry zwiększa się nawet o tysiąc razy, dzięki czemu wiele substancji odżywczych może się o wiele skuteczniej wchłonąć. Po zabiegu przez kilka dni może występować lekkie zaczerwienienie, jednak docelowo skóra zaczyna mieć jednolity kolor, jest grubsza oraz gęstsza, przez co efekty starzenia są o wiele mniej widoczne, pojawiające się zmarszczki są o płytsze, a pory znacznie mniej widoczne.

Podsumowując, zabieg z zastosowaniem Dermapenu jest bardzo skuteczny oraz daje w pełni zadowalające efekty. Z tego właśnie powodu warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z takiego zabiegu, który choć może nam się nieprzyjemnie kojarzyć ze względu na możliwość pojawienia się na twarzy śladów krwi, to jednak docelowo będzie w pełni skuteczny i da doskonały efekt.