Krótka wycieczka do Krakowa

Turystyka jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi handlu. Każdego roku na wakacje w malownicze miejsca wybierają się miliony Polaków, ale są też tacy, którzy lubią zwiedzać okolice dużych miast w maksymalnie krótkim czasie.

Jak wygląda jednodniowa wycieczka?

wycieczki jednodniowe do krakowaWiększość z nas myśląc o wycieczce, wyobraża sobie zorganizowany wyjazd do hotelu, który trwa przynajmniej siedem dni. Jednak nowością są znacznie krótsze wycieczki, które na dodatek sami organizujemy w dowolnym gronie. Ich ideą jest szybkie, ale intensywne poznawanie uroków dużych lub małych miast, w których znajduje się wiele ciekawych atrakcji dla małych i dużych podróżników. Jeżeli mieszkamy na południu Polski i mamy wolny dzień, to świetnym pomysłem będą wycieczki jednodniowe do Krakowa, które polecają użytkownicy znanych portali społecznościowych. Jeżeli nie wiemy co można tu zwiedzać poza Wawelem, Barbakanem, Rynkiem Głównym czy Kazimierzem, to warto skorzystać z porad doświadczonych, lokalnych podróżników. Piękną okolicą do zwiedzania jest Podgórze, spacer wzdłuż wałów wiślanych czy wycieczka na Kopiec Kościuszki. Doskonałym miejscem na spędzenie całego dnia z dziećmi jest Park Jordana, w którym znajdziemy park linowy, kilka placów zabaw dostosowanych do różnego wieku dzieci, rampa dla osób na rolkach i deskorolkach, boiska do koszykówki, tenisa i siatkówki czy mnóstwo zabytkowych pomników, godnych poznania. Blisko Krakowa znajduje się Ojców, Tyniec czy Wieliczka, które z powodzeniem zajmą do reszty niejednego turystę.

Na taką wycieczkę można się udać pieszo, na rowerze, samochodem czy komunikacją miejską. Jeżeli nie mamy pomysłu jak spędzić dzień z rodziną, to doskonałym pomysłem jest wycieczka do zoo, która  powodzeniem zajmie cały dzień wieloma atrakcjami.