Kupiłem apartamenty pod wynajem w Szklarskiej Porębię

Kilka lat temu mocno się zastanawiałem w co zainwestować swoje ciężko zarobione i zaoszczędzone pieniądze. Przyznam szczerze, że szukałem możliwości na inwestycję, która bardzo szybko zaczęłaby się zwracać. Najpierw myślałem o kupieniu nieruchomości pod stały wynajem w jakieś mniejszej miejscowości. Jednak zwrot z takiej inwestycji nastąpiłby najwcześniej po dwudziestu latach. Postanowiłem zainwestować w nieruchomości, ale położone w miejscowości typowo turystycznej.

Za najbardziej przyszłościową uznałem Szklarską Porębę

wynajem apartamentów w Szklarskiej PorębieWiedziałem już co chcę kupić, ale nie wiedziałem jeszcze gdzie. Bo miejscowości typowo turystycznych w naszym kraju są przecież tysiące. Pomyślałem, że dobrze byłoby odkryć miejsce, które w krótkim czasie stanie się naszą polską turystyczną perełką. I odkryłem prawdziwą żyłę złota, która największe zyski przyniosła mi w ostatnie wakacje. Kupiłem wtedy dwa nowo budowane apartamenty w Szklarskiej Porębie. Osobiście byłem tam kilka razy na wakacjach i wiedziałem, że za kilka lat to właśnie ta miejscowość będzie oblegana przez turystów najbardziej. Tym bardziej, że jest to miejscowość całoroczna, ponieważ można przyjechać do niej na wakacje zarówno latem jak i zimą. Jak tylko deweloper oddał mieszkania właścicielom to przystąpiłem do ich wykończenia, na czym starałem się nie oszczędzać. I już od kilku lat oferuję wynajem apartamentów w Szklarskiej Porębie, które cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem wśród turystów. Jednak ostanie wakacje były przełomowe. Trzeba było zrezygnować z wakacyjnych wyjazdów, więc miliony Polaków spędzili wakacje w kraju. A najlepsze jest to,  że wszyscy chcieli wynająć w tym sezonie właśnie apartament. Wiadomo, że w ostatnie wakacje taka izolacja od innych była potrzebna każdemu. Nie było nawet jednego dnia, żeby któryś z moich apartamentów stał pusty.

Popyt na wynajem apartamentów w tym sezonie wakacyjnym przekroczył wszystkie możliwe granice. Bo te wakacje pod względem wyboru miejsc noclegowych były trochę wyjątkowe. Zamiast hoteli i pensjonatów turyści wybierali właśnie apartamenty i domku góralskie. Taki rodzaj noclegów pozwalał na zachowanie dystansu, czego nie mogły zaoferować hotele i pensjonaty. Ten rok będzie naprawdę udany, bo przecież w Szklarskiej Porębie sezon turystyczny trwa przez cały rok.