Mięso dla wspaniałego czworonoga

Mój pies niedawno skończył rok. Zastanawiam się czy mogę zacząć dawać mu coś innego niż karmę dla młodych psiaków. Obecnie widzę po karmie, że już przechodzimy z juniora na wyższy level, więc chyba i ze zwykłym jedzeniem również możemy pokombinować. Obecnie zaczynam mu wprowadzać gotowane mięsa z ryżem typu kurczak, czy indyk, ale chciałbym również spróbować podać surowe mięso.

Odpowiednie jedzenie dla młodego psa

surowe mięso dla psaNiedawno przeczytałem artykuł, że surowe mięsa dla psa jest bardzo zdrowe. Podobno zawiera jakieś składniki, które wypłukują się podczas gotowania. Niby gotowe karmy suche powinny zawierać wszystkie te składniki, ale powiem szczerze, że nie jestem co do tego w pełni przekonany. Oczywiście jeśli chodzi o surowe mięso dla psa to mam na myśli wołowinę. W końcu skoro ludzie mogą jeść tatar to chyba również i psy. W obecnych czasach nie połasiłbym się dać psu surowego kurczaka, biorąc pod uwagę ilość antybiotyków jakimi są te ptaki nadziewane. Oczywiście surowe mięso dla psa kupiłbym ze sprawdzonego źródła. Mam u siebie na osiedlu rzeźnika. Wiadomo, że taki rarytas to tylko od czasu do czasu. Gdyby pies był starszy to nie miałbym takie problemu, ale rok to jednak dość młode zwierzę. Nie wiem czy to jest tak jak z dziećmi, że do jakiegoś czasu nie mogą zwierzęta jeść określonych pokarmów? Niestety nie znalazłem nigdzie takich informacji, więc postanowiłem zapytać weterynarza podczas naszego planowego szczepienia, a raczej nie mojego, tylko szczepienia psiaka. Na szczęście weterynarz, do którego chodzimy to spoko facet i podpowiedział nam, że powoli możemy zacząć wprowadzać również surowe mięso. Wiadomo, że nie w dużych ilościach, ale tak na smaczek i na próbę, żeby zobaczyć jak piesek zareaguje na taki pokarm. Czy przypadkiem nie będzie miał biegunki i wymiotów. W takim przypadku należy zaprzestać dawania mu takich pokarmów.

Właśnie o taką fachową poradę mi chodziło. Jutro mam zamiar iść do rzeźnika i poprosić o zmielenie małego kawałka wołowinki. Mam nadzieję, że mojemu psiakowi zasmakuje ten rodzaj mięsa. Chcę dla mojego zwierzaka jak najlepiej, dlatego chcę mu podać surowe mięso, żeby zapewnić dodatkowe witaminy i minerały, które się w nim znajdują. W końcu psy to mięsożercy, więc takie surowe mięso powinny normalnie zjadać.