Na czym polega powiększanie ust?

Z zabiegów medycyny estetycznej korzysta coraz więcej kobiet. Najczęściej decydują się one na powiększanie ust. Wszystko dlatego, że pełne usta są od dawna uważane za symbol kobiecości i każda z pań chce nimi zachwycać. Niestety uroda polek ma to do siebie, że ich usta z reguły wąskie.

Powiększanie ust – czy to boli?

powiększanie ust poznańTak naprawdę powiększanie ust obejmuje również ich modelowanie. Zabieg polega na wstrzyknięciu w usta kwasu hialuronowego. Zanim zdecydujemy się na ten cudowny zabieg, musimy pamiętać, że kwas hialuronowy nie jest trwały i zazwyczaj po upływie od sześciu do dwunastu miesięcy, organizm w pełni metabolizuje wstrzykniętą dawkę, a sam kwas ulega biodegradacji. W związku z tym nie ma się czego obawiać przy powiększaniu ust. Mimo tego, że zabieg ten jest bezpieczny, istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Z całą pewnością z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Zabieg nie jest również polecany kobietom, które cierpią z powodu chorób układu odpornościowego, a w szczególności chorób autoimmunologicznych. Poza tym pamiętajmy o tym, że mimo tego, że kwas jest produktem bezpiecznym, może on wywoływać reakcje alergiczne. W związku z tym zabieg ten nie jest polecany osobom, które mają alergię na jakikolwiek składnik preparatu. Zawsze przed zabiegiem powinien być przeprowadzony specjalny wywiad, który wykluczy wszystkie przeciwwskazania. Musimy pamiętać, że tuż przed wykonaniem zabiegu, nie powinnyśmy przebywać zbyt długo na słońcu, w solarium ani wykonywać wymagających ćwiczeń fizycznych. Jeśli chodzi o powiększanie ust Poznań jest miastem, w którym znajdziemy wiele klinik.

Zabieg powiększania ust nie jest zabiegiem skomplikowanym, jednak należy pamiętać, że usta są bardzo wrażliwe. W związku z tym przed wypełnieniem smaruje się je kremem znieczulającym. Mimo tego podczas zabiegu możemy czuć delikatny ból. Nie powinnyśmy się jednak tym martwić, ponieważ jest to całkowicie normalne.