Najlepsze szafy pancerne na broń

Większość szaf przeznaczonych do składowania broni jest przeznaczona do konkretnego jej typu, więc rzadko zdarza się by szafa mogła być zastosowana do przechowywania jednocześnie długiej i krótkiej broni. Jest to niemały problem dla prywatnych detektywów i pracowników bezpieczeństwa, ale również i dla strzelców sportowych, występujących zarówno w konkurencjach broni długiej jak i krótkiej.

Uniwersalne szafy do przechowywania broni

szafy pancerneCi ostatni mogą co prawda składować broń krótką na półkach, obecnych w każdej szafie pancernej, choć nie jest to najbezpieczniejsza metoda, i nie może być ona użyta podczas przechowywania broni służbowej czy dyspozycyjnej, objętej wysokimi restrykcjami bezpieczeństwa. Uniwersalne szafy pancerne, jakie od kilku lat rozpowszechniają się wśród pasjonatów strzelectwa i pracowników sektora bezpieczeństwa, są więc jednym z najlepszych rozwiązań problemu ze składowaniem różnych rodzajów broni palnej. Wewnętrzna przestrzeń szaf podzielona jest bowiem na przegrody do przechowywania długiej broni oraz skrytki do broni krótkiej, jak również na szuflady przeznaczone do składowania narzędzi i akcesoriów. Szafy posiadają również oddzieloną przestrzeń do przechowywania amunicji w całkowicie bezpieczny sposób, osłoniętą ścianami pancernymi chroniącymi zawartość przed efektami detonacji wadliwej amunicji. Standardowe modele uniwersalnych szaf mogą pomieścić dwie sztuki długiej broni, oraz trzy pistolety standardowej wielkości lub jeden duży pistolet maszynowy. Jest to w zupełności wystarczająca pojemność dla większości strzelców sportowych i profesjonalistów bezpieczeństwa, a w wielu modelach przestrzeń może być jeszcze bardziej skonfigurowana, zwiększając ilość broni lub powiększając przestrzeń do przechowywania akcesoriów i wyposażenia. Szuflady i przegrody na wyposażenie mogą być również całkowicie usunięte i zastąpione kolejnym miejscem na długą czy krótką broń.

Owe szafy są zazwyczaj identyczne jak ich bardziej tradycyjne odpowiedniki, mając taką samą wytrzymałość i dokładnie te same certyfikaty co pozostałe szafy z ich serii. Są jednak rekomendowane wszystkim osobom poszukującym możliwości składowania każdego rodzaju broni w bezpieczny sposób bez konieczności zakupu szafy czy sejfu dla każdej z nich.