Nowoczesne panele fotowoltaiczne

Właściciele instalacji fotowoltaicznych często mają dość duży problem z wydzieleniem miejsca na panele, gdyż korzystają zarówno z normalnych paneli fotowoltaicznych, jak i z kolektorów do dostarczania ciepła do domu. Mimo iż wyglądają one identycznie, obydwa te urządzenia mają odmienne działanie, aczkolwiek wymagają podobnej ilości przestrzeni do prawidłowego funkcjonowania.

Najnowocześniejsze panele Longi do zaawansowanych instalacji

panele fotowoltaiczne longiIlość urządzeń jakie wymagane są do samodzielnego działania instalacji niejednokrotnie bywa dość duża, dlatego też właściciele instalacji fotowoltaicznych często poszukiwali modułów, które łączą w sobie działanie paneli i kolektorów słonecznych, by zaoszczędzić miejsce i ujednolicić pracę całego systemu fotowoltaicznego przy domu. Do niedawna znalezienie takich paneli graniczyło z cudem, gdyż były one co najwyżej urządzeniami testowymi o ograniczonej funkcjonalności. Pierwszymi panelami, które skutecznie połączyły pracę normalnych modułów oraz kolektorów są panele fotowoltaiczne Longi z najnowszej serii zaawansowanych urządzeń do instalacji słonecznych. Panele te budowane są według najnowocześniejszych procesów technologicznych i najbardziej zaawansowanych materiałów, aczkolwiek ich praca jest cechą która wyróżnia je spośród innych tego rodzaju urządzeń. Mogą one być wykorzystane zarówno do generowania prądu elektrycznego jak i energii cieplnej, choć nie w tym samym czasie, a zmiana trybu pracy jest bardzo prosta, choć wymaga zastosowania oprogramowania sterującego do instalacji fotowoltaicznych. Same panele są bardzo wydajne i świetnie sprawują się zarówno latem, gdy fotowoltaika jest najbardziej wydajna, jak i zimą, w warunkach ograniczonego nasłonecznienia.

Możliwość przełączania pomiędzy generowaniem energii cieplnej a wytwarzaniem prądu elektrycznego jest największą zaletą i najbardziej charakterystyczną cechą, aczkolwiek warta uwagi jest również nowoczesna powłoka zewnętrzna, jedna z pierwszych w których nie zastosowano zwykłego szkła w ogóle. Zamiast niego, powierzchnia paneli wykonana jest z syntetycznego kryształu, znacznie lepiej skupiającego światło słoneczne, i kierującego je prosto do kamer kolektorów. Podnosi to wydajność paneli, ale również czyni je trwalszymi i odporniejszymi.