Obuwie do trekkingu – wodoodporne i wytrzymałe

Trekking to nowa i wymagająca dyscyplina sportu, która zyskuje ostatnio coraz większą popularność. Jej nazwa pochodzi od wędrówek europejskich kolonialistów podporządkowujących sobie trudne i niezbadane tereny południowej Afryki i oznacza długie  piesze wyprawy po prawie dziewczyn gruncie. Współczesny trekking, jako rodzaj sportowej aktywności, to również długa i trudna wędrówka. Odbywa się ona zazwyczaj na skomplikowanym i niezabudowanym terenie, a jej celem jest zmuszenie organizmu do wysiłku, a także nawiązanie bliskiego kontaktu z przyrodą.

Na trekking w wodoodpornym wytrzymałym obuwiu

wodoodporne wytrzymałe buty trekkingoweChoć trekking jest dyscypliną młodą, to jednak doczekał się już kilku klasyfikacji. Znawcy dzielą go zazwyczaj w zależności od miejsca, gdzie bywa uprawiany,a także pory roku. Tekking nie musi ograniczać się jedynie do terenów górskich lub skalistych. Wyzwaniem jest też przebycie miejsc zabagnionych, pokrytych lodem czy piaskiem. Wybór aury też nie musi być przypadkowy. Wszyscy, którzy chcą sprawdzić się w trudnych warunkach – mogą zaplanować trasę zimą, kiedy pogoda bywa szczególnie niesprzyjająca i kapryśna, a czynniki atmosferyczne zmieniają nawet zwykły spacer w ekstremalną wyprawę. Tak jak zróżnicowania pod względem wykonywanej aktywności – trekking doczekał się także wielu odmian ekwipunku i obuwia. Znawcy wiedzą, że wodoodporne wytrzymałe buty trekkingowe to podstawa dla amatorów tego rodzaju sportu. Dobry but nie tylko chroni stopę przed zamarzaniem i wilgocią z zewnątrz, lecz także zabezpiecza przed otarciami i nierównym podłożem.  Jest na tyle lekki, by nie obciążać niepotrzebnie stopy, a jednocześnie tak stabilny, że chroni nogę przed przekręcaniem się i ewentualnymi urazami. Przestronność buta pozwala włożyć do środka liczne ocieplenia oraz skarpetki, a jego forma – ułatwia zakładanie raków, które uniemożliwiają ześlizgiwanie się i ogólnie poprawiają przyczepność.

Odmian trekkingu jest wiele, tak jak rodzajów obuwia przeznaczonego do ekstremalnych wędrówek. Wybierając odpowiedni typ – dobrze zapoznać się z jego cechami i zalecanym użyciem. A choć jedną parą obuwia nie ochroni przed wszystkimi zagrożeniami – podstawą dla każdego rodzaju jest potwierdzona marką jakość oraz nieprzesiąkalność i bezwzględna szczelność.