Ogrody zimowe sposobem na odpoczynek

 

Szczecin zimą potrafi być niekiedy bardzo przygnębiającym miejscem. Ma na to wpływ oczywiście występowanie tej pory roku i dlatego duszą chciałbym wyrwać się z jej objęć i uciec myślami gdzieś indziej, z dala od tej ponurej atmosfery. Na szczęście mam w domu coś co ułatwia mi to zadanie.

Ogród zimowy w Szczecinie

ogrody zimowe szczecinPosiadam domek na jednym, z licznych szczecińskich osiedli o zabudowie jednorodzinnej. Ostatnimi czasy wybudowałem przy moim domu element konstrukcji, który bardzo dobrze sprawdza się w zimowe popołudnia i wieczory. Mowa o ogrodzie zimowym, który stoi u mnie od dwóch lat. Szukając takiego elementu krajobrazu jak ogrody zimowe Szczecin nie rozpieszcza ich widokiem, gdyż jestem jedyną osobą spośród tych , których znam, który taki ogród posiada. Również podczas spacerów po mieście nie dostrzegłem u nikogo podobnego rozwiązania. Daje mi to pewną satysfakcje posiadania czegoś wyjątkowego, ale myślę, że nie tylko ja w tym mieście jednak ma taki ogród. Mój ogród ma wymiar około pięciu metrów w kwadracie i jest cały przeszklony łącznie z sufitem. Mam w nim kilkanaście rodzajów roślinności i komplet wypoczynkowy. Zapach i widok roślinności w zimowe popołudnia to uczucie niezapomniane i naprawdę gorąco polecam takie doświadczenie. Z ogrodu korzystają często moi znajomi, którzy wpadają w odwiedziny chcąc się rozgrzać herbatą i skorzystać z miłych widoków. Zimowe słońce ociepla wnętrze ogrodu co sprzyja roślinom, które tam umieściłem. Taki ogród to najlepsza rzecz w jaką kiedykolwiek zainwestowałem.

Oczywiście ogród zimowy nie jest użytkowany tylko zimą. Także w pozostałe pory roku pozwala na cieszenie się swoim charakterem i estetyką. Wiadomo, że latem i wiosną przyjemnie siedzi się na zewnątrz, ale podczas na przykład złej pogody takie pomieszczenie jest niezastąpione.