Ogrodzenia z siatki leśnej

W przypadku, gdy będziemy potrzebować tymczasowego ogrodzenia, na przykład na czas budowy domu, nie będzie nam zbytnio zależeć na jego jakości, ale na niskich kosztach. Takie ogrodzenie w końcu i tak kiedyś będzie zdemontowane i prawdopodobnie wyrzucone, dlatego nie warto zbytnio w nie inwestować.

Tanie siatki leśne na ogrodzenie

siatka leśna tanioJednym z chyba najtańszych ogrodzeń jest siatka leśna. Jej nazwa nie bierze się z nikąd, gdyż jest ona często używana przez leśników do ogrodzenia rozległej połaci szkółek leśnych w lasach. Jest to ogrodzenie zbudowane z cienkiego i miękkiego drutu. Trzeba tutaj od razu powiedzieć sobie, że pomimo zastosowania drutu, nie jest to ogrodzenie wytrzymałe, ponieważ taki drut można z łatwością przeciąć, a także powyginać, dlatego nie stanowi ona fizycznie mocnej bariery. Jest jednak dobrą barierą psychologiczną, dającą do zrozumienia, że nie powinno się jej przekraczać. Nie dla wytrzymałości kupuje się jednak ten produkt, a z zupełnie innego powodu. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jeśli chodzi o takie ogrodzenie jak siatka leśna tanio będzie na pewno. Jej koszt jest kilkukrotnie mniejszy niż w przypadku zwykłej siatki. Przy tymczasowych ogrodzeniach nie trzeba się też zbytnio przykładać do ich estetyki, dlatego samo układanie siatki jest bardzo proste. Nie trzeba jej naciągać, przez co cały proces jej ułożenia idzie bardzo szybko. Do tego przybija się ją zazwyczaj do prowizorycznych słupów młotkiem.

Siatka tego typu okazuje się doskonałym ogrodzeniem tymczasowym. Bez względu na to czy grodzimy działkę, czy też plac budowy lub nawet pastwisko, siatka leśna na pewno się sprawdzi, a przy tym będzie tania. Wszędzie tam, gdzie nie zależy nam na estetyce, ale za to na pieniądzach, będzie to na pewno doskonały wybór.