Pasy do karetki

W ciągu jednego dnia na świecie jest tysiące wypadków, do których wzywane są służby ratownictwa medycznego. W przypadkach, gdy wypadek był naprawdę poważny, osoba poszkodowana powinna zostać unieruchomiona, aby nie spowodować większych obrażeń zewnętrznych oraz wewnętrznych. Wykorzystuje się wówczas deskę ratowniczą wraz z pasami bezpieczeństwa. Unieruchamiają one pacjenta. Wykorzystywane są również, gdy pacjent jest zbytnio pobudzony lub pod wpływem substancji odurzających. 

Pasy do unieruchamiania pacjenta 

mocne pasy unieruchamiające pacjentaUnieruchomienie pacjenta często wydaje się mało potrzebnym elementem ratownictwa. Jest to jednak bardzo ważny element podczas całego przebiegu ratowania życia. Podczas załadowania pacjenta do karetki pogotowia ratunkowego oraz podczas transportu. Gdy pogotowie wiezie do szpitala pacjenta w ciężkim stanie, to jadą z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Jadą wówczas z dużą prędkością, która w przypadku braku zastosowania pasów może zakończyć się źle dla pacjenta. Dlatego też bardzo ważne są mocne pasy unieruchamiające pacjenta w karetce pogotowia ratunkowego. Pasy takie znajdują się w trzech miejscach. Przy stopach, biodrach oraz klatce piersiowej. Wówczas pacjent jest dobrze zabezpieczony przed niekontrolowanym upadkiem z deski. Wykorzystywane jest również dodatkowe unieruchomienie w postaci kołnierza na kark, zakładanego przy podejrzeniu urazu głowy bądź karku. Ratownicy są bardzo dobrze przeszkoleni w wykonywaniu swoich obowiązków, dzięki czemu pacjent nie musi martwić się już, gdy trafi pod ich opiekę. W szybkim czasie zawiozą go do najbliższego szpitala, gdzie zostaje przyjęty na odpowiedni oddział. Takie pasy są produkowane konkretnie do karetek i każda przy wydaniu do szpitala jest w nie wyposażona, wraz z podstawowym sprzętem ratownictwa medycznego. 

W takie mocne pasy bezpieczeństwa możemy wyposażyć się również samemu, kupując je w sklepach internetowych lub stacjonarnych. Ich cena w zależności od wytrzymałości może wahać się od czterystu do nawet i dwóch tysięcy złotych. Ich cena jednak jest warta towaru, który jest dostarczany, ponieważ na bezpieczeństwie swoim oraz pacjenta nie powinniśmy nigdy oszczędzać. Powinniśmy zachować ostrożność i dobrze wykonać swoją pracę w postaci zabezpieczenia pacjenta.