Pianka do mycia twarzy

Wszyscy na pewno wiemy lub też wszyscy powinniśmy wiedzieć, że oczyszczanie to najważniejszy krok w naszej pielęgnacji skóry twarzy. Bez tego etapu żaden następny nie będzie mógł tak zadziałać, jakby mógł. Co więcej, na przykład nawilżanie może nam zaszkodzić, jeśli wcześniej dokładniej nie oczyścimy skóry. W tym etapie przyda nam się pianka do mycia twarzy lub też żel. Wszystko zależy od tego, którą metodę lubimy bardziej.

O zaletach pianki do mycia twarzy

dobra pianka do mycia twarzyJak już wspomniano, dokładne oczyszczanie twarzy jest kluczem do sukcesu w codziennej pielęgnacji. Dotyczy to zarówno osób noszących makijaż, jak i tych, którzy stawiają na stuprocentową naturalność. Dobra pianka do mycia twarzy stosowana rano pomoże nam zmyć z siebie nadmiar sebum a stosowana wieczorem – wszelkie zanieczyszczenia, takie jak pyłki czy kurz. Po takim oczyszczeniu skóry możemy spokojnie przecierać twarz tonikiem, by wyrównać pH skóry i nakładać dalszą pielęgnację w postaci esencji i dobrego kremu nawilżającego. Jednak w przypadku osób, które noszą makijaż, szczególnie bardzo kryjący, jeden etap oczyszczania skóry stanowczo nie wystarczy. Przed zastosowaniem pianki powinniśmy rozpuścić wierzchnie warstwy makijażu za pomocą olejku do makijażu. Po tym kroku możemy użyć płynu micelarnego a dopiero wtedy domyć twarz za pomocą pianki do mycia twarzy lub innego, wybranego przez nas kosmetyku.

Dobrze oczyszczona skóra to podstawa. Niezmyty makijaż nie tylko wpływa negatywnie na nasz stan skóry ale i przyśpiesza procesy starzenia, a tego nie chce raczej nikt. Dodatkowo, zanieczyszczenia na naszej skóry mogą z dużym prawdopodobieństwem prowadzić do zatykania się porów na naszej twarzy i do powstawania stanów zapalnych. Dlatego pianka do mycia twarzy to niezbędny kosmetyk w naszej łazience.