Polecane zabawki dla psów

Posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami i regularnymi kupowaniem niezbędnych produktów. Poza dbaniem o zdrową i zbilansowaną dietę zwierzaka, a także codzienne spacery, warto zapewniać mu odpowiednią dozę rozrywki. Jednymi z polecanych produktów, które nie tylko sprawiają frajdę, ale też spełniają podstawowe potrzeby pupili, są zabawki. Szczególnym rodzajem są te nazywane węchowymi, które pełnią istotną funkcję w codziennym życiu zwierzaka.

Co wpływa na popularność zabawek węchowych?

zabawki węchoweZabawki opierające się na węchu są specyficzną grupą akcesoriów, które poza rozrywką wpływają także na inne sfery funkcjonowania pupila. Chodzi tutaj przede wszystkim o instynkt łowiecki, który w pierwotnym psim środowisku był głównym narzędziem zdobywania pożywienia. Tylko u niektórych z dzisiejszych pupili ten instynkt jest na tyle mocny, że wykorzystuje się je jako psy myśliwskie lub policyjne. Reszcie psiaków wystarczają zabawki węchowe, które mają na celu aktywizację zmysłu węchu. Większość takich zabaw polega na poszukiwaniu przysmaków ukrytych w zakamarkach zabawki. Do takich gadżetów zalicza się między innymi maty węchowe, które idealnie nadają się do aktywnego spożywania posiłku. Korzystanie z takiej maty jest fajną odskocznią od jedzenia prosto z miski, ponieważ pies może się uaktywnić i poczuć, że upolował coś samodzielnie. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w przypadku niejadków, które od czasu do czasu tracą zainteresowanie podawaną im karmą. Inne zabawki węchowe przybierają postać piłek lub rulonów, do których wrzuca się ulubione psie przysmaki. Pupil, który czuje zapach jedzenia, zaczyna wchodzić w interakcję z zabawką, z której dzięki niewielkim otworom co jakiś czas wypada psi smakołyk. Część z takich produktów możemy wykonać z materiałów znajdujących się w każdym gospodarstwie domowym. Przydatne mogą okazać się rolki po ręczniku papierowym lub stare gazety, w które zawiniemy ulubione przysmaki naszego pupila. Warto od czasu do czasu organizować takie zabawy i zachęcać psa do aktywności.

Zabawki dla psa są jednym z niezbędnych akcesoriów, których nie może zabraknąć w domu z pupilem. Aktywny sposób spędzania wolnego czasu zaspokaja podstawowe psie potrzeby i pozwala mu się wyciszyć. Specyficznym rodzajem zabawek są te zwane węchowymi, które zachęcają zwierzaka do używania swojego instynktu łowieckiego. Pupil, który samodzielnie będzie szukał ulubionych przysmaków, poczuje się jak na polowaniu i chętniej zje przygotowaną porcję karmy.