Pompy cyrkulacyjne do wód pitnych

Kilka lat temu, a dokładniej rzecz ujmując będzie to mniej więcej siedem do ośmiu lat temu zdecydowałam się na budowę całkiem nowego domku jednorodzinne na zboczu góry. Tam właśnie miałam swoją działkę. Teraz okazało się, że z pewnością będę potrzebować pompy cyrkulacyjnej do wody pitnej. Dlaczego zaszła taka potrzeba?

Jakie pompy cyrkulacyjne do wody pitnej wybrać?

pompa cyrkulacyjna do wody pitnejDlaczego okazało się, że będzie mi potrzebna pompa cyrkulacyjna do wody pitnej? Otóż budowa mojego domu ciągle jest w toku, chociaż już pomału zbliżamy się do samego końca. W toku tych prac okazało się, że jednak nie uda nam się podłączyć do wodociągów miejskich. Co było tego przyczyną? Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że podłączenie nie byłoby możliwe przez ukształtowanie terenu. Jak się można łatwo domyśleć, działka na zboczu jest usytuowana bardzo wysoko, co uniemożliwia podłączenie rur. Okazało się, że z pewnością będę potrzebować specjalistycznej pompy cyrkulacyjnej do wody pitnej. Jak się zdarzyłam dowiedzieć taka pompa cyrkulacyjna do wody pitnej występuje w wielu wariantach i muszę wiedzieć co będę potrzebować. Musiałam wybudować przydomową studnię. Taka studnia musiała być wykopana bardzo głęboko, a cała praca musiałą się odbyć w ciepłych warunkach, czyli można było to zrobić jedynie w lecie, na wiosnę albo wczesną jesienią. W zimie nie możliwe było kopania, chyba że było ona bardzo łagodna.

Niestety okazało się, że w przypadku pomp cyrkulacyjnych do wody pitnej jest bardzo dużo różnych parametrów i nie będę mogła wybrać jej sama. Musiałam znaleźć dobrego specjalistę, który doradzi mi jaką pompę powinna wybrać dla siebie. Na całe szczęście okazało się, że w sklepach z pompami zazwyczaj zatrudnieni są tacy specjaliści, którzy mogą nam doradzić w kwestii pomp.