Popularne zabiegi z zakresu manicure pedicure

Coraz częściej zmieniają się trendy obowiązujące w salonach kosmetycznych. Zakres usług manicure i na stopy jest bardzo rozbudowany. Pielęgnacja dłoni i paznokci może mieć wymiar czysto estetyczny, jak i dekoracyjny. Do stylizacji paznokci wykorzystuje się najnowsze techniki, np. manicure hybrydowy, tytanowy, paznokcie malowane i przedłużane żelem oraz akrylem. W przypadku pedicure popularne są paznokcie pokryte lakierem hybrydowym i zabezpieczone parafiną.

Nowości ze świata kosmetyki-paznokcie i stopy

manicure pedicureWśród nowości ze świata kosmetyki należy wymienić oryginalne zabiegi na dłonie i stopy. Salony kosmetyczne wykonujące zabiegi manicure pedicure oferują swoim klientkom pielęgnację oraz stylizację. Zabiegi z pierwszej grupy mają na celu odżywienie skóry, odmłodzenie dłoni i stóp. Stylizacja odbywa się przy użyciu najróżniejszych technik i środków. Popularne są paznokcie malowane akrylem. To najnowsza forma zdobienia. Ozdoby akrylowe na paznokciach dłoni i stóp są bardzo trwałe. Można też uzyskać zaskakujące efekty, jakich trudno oczekiwać po innych metodach. Akryl w gabinetach manicure i pedicure staje się coraz popularniejszy. Wiele pań rezygnuje z hybrydowych paznokci na rzecz akrylu, który jest znacznie trwalszy. Też jakość wykonania takich stylizacji w salonach manicure i pedicure jest zaskakująco wysoka. Manicurzystka dobiera technikę do oczekiwań klientki, choć często to panie-klientki gabinetów proszą o konkretny rodzaj stylizacji. Za inspirację służą stylizacje z portali społecznościowych, np. zdjęcia znanych gwiazd filmowych i celebrytów. Paznokcie po stylizacji wyglądają niczym u gwiazdy ekranu fotografowanej na czerwonym dywanie. Akrylowe lub żelowe powłoki są bardzo trwałe i dają wspaniały, oryginalny efekt glamour. Zmieniają się sezonowo trendy wśród kolorów.

W gabinetach kosmetycznych wykonujących zabiegi na dłonie i paznokcie można wykonać dowolny rodzaj pielęgnacji i stylizacji. W przypadku paznokci u dłoni zabiegi manicure możemy podzielić na typowo pielęgnacyjne, np. manicure japoński oraz stylizacje. Dekoracyjne paznokcie to np. akryle. Akrylowe lakiery i zdobienia są wyjątkowo modne i na czasie. Inny typ zabiegów to żelowanie paznokci. W gabinetach manicure oraz pedicure dostępne są najnowsze zabiegi.