Produkcja filmów poklatkowych

Zapewne nie każdy z nas wie, że reżyserowanie filmów to nie tylko tworzenie pełnometrażowych projektów z rewelacyjnymi aktorami. To także nieco prostsze produkcje takie jak filmy poklatkowe mające na celu zainteresować odbiorcę rozwojem danej sytuacji. Zazwyczaj wykorzystuje się ten typ nagrywania przy filmach dokumentalnych, a szczególnie przyrodniczych. Widz może wtedy zauważyć w jaki sposób rozwija się dana rzecz lub zwierzę.

Fantastyczny projekt poklatkowy

film timelapse dla przedsiębiorstwMało osób jest świadomych, iż niegdyś nagrywanie filmów nie było tak proste jak w obecnych czasach. Prawdą jest, iż pierwsze nagrania były spowodowane zauważeniem, że seria powtarzalnych zdjęć może stworzyć efekt ruchu. Od tamtej pory prowadzono pracę, aż odkryto urządzenie pozwalające na pierwsze nagrania. Dzięki niemu rozpoczęto produkować proste filmy, a w szczególności te pokazujące rozwój dnia, zwierzęcia czy rzeczy. Dzisiaj jest to powszechnie znane, jednak mniej wykorzystywane. Mimo to film timelapse dla przedsiębiorstw może okazać się w wielu przypadkach bardzo przydatny, ponieważ można z jego pomocą zrobić krótki film pokazowy. Warto pamiętać też, że taki film możemy spróbować zrobić samodzielnie, ponieważ wystarczy do niego własny telefon, czas oraz odpowiednia karta pamięci i bateria. Następnie trzeba mieć pomysł na nagranie oraz zdecydować się na aranżację pokoju lub wyjazd do konkretnego miejsca. Pamiętajmy jednak, iż nagrywając w ten sposób musimy manualnie ustawić kamerę, aby przez przypadek automatyczne funkcje nam nie zepsuły nagrania zbyt wysokim balansem bieli, ekspozycją czy inną funkcją. Ważne jest również to, iż po nagraniu nie powinniśmy zostawiać tego nagrania w formie początkowej. Powinniśmy nieco je poprawić w programie do edycji filmów i ich montażu, a także wstawić pasującą ścieżkę dźwiękową do naszego nagrania filmowego.

Jeśli jesteśmy zainteresowani tym jak wygląda produkowanie filmów poklatkowych znanych jako timelapse warto wiedzieć, iż nie jest to trudna praca. Czasami jednak może być czasochłonna z uwagi na to jakie warunki będziemy mieć w danym miejscu i czy przygotujemy zapasową kartę pamięci oraz baterię. W ten sposób będziemy mogli stworzyć jedną z pierwszych produkcji filmowych, które są dalej bardzo praktyczne w odbiorze.