Profesjonalny chip do roweru

 

Rowery elektryczne są pojazdami na wskroś nowoczesnymi, w których znajdują zastosowanie technologie nieobecne nigdzie indziej. Mowa tu na przykład o silnikach i bateriach, które są integralną częścią każdego jednośladu zasilanego zieloną energią.

Do czego służą chipy rowerowe?

chip rowerowyW najlepszych, markowych rowerach elektrycznych niewiele jest do poprawy, ale dla tych rowerzystów, którym nie zapewniają one wystarczającej ilości adrenaliny, stworzono możliwość ich tuningowania. Nie mówimy jednak o nadawaniu pojazdom tego rodzaju niekonwencjonalnych kształtów i dorabiania indywidualnie dobranych, ale o możliwości zwiększenia osiągów. W tym przypadku jednak nie trzeba „podkręcać” silnika, ale wystarczy zainstalować, dedykowany chip rowerowy. Jest to niewielkie urządzenie, jakie podpina się do komputera pokładowego roweru i znosi on ogranicznik prędkości, który jest, w każdym z jednośladów, ustawiony na 25 km/h. W zależności od modelu pojazdu może on rozwijać, po zainstalowaniu urządzenia, 40, 50, a nawet 60 km/h. Nadmienić należy iż włączanie oraz wyłączanie chipu ogranicza się jedynie do naciśnięcia lub przytrzymania odpowiedniego guzika. Po wpięciu urządzenia do komputera pokładowego, wyświetlacz będzie pokazywał realną prędkość, a nie tą, która jest ustawiona standardowo jako maksymalna. Gdy chodzi o koszt chipów rowerowych, to najtańsze z nich można nabyć już za około 300-350 złotych, natomiast wersje nowsze, ulepszone, to wydatek dwa razy większy.

Trzeba jednak mieć na uwadze iż, w niektórych krajach, korzystanie z chipów na drogach publicznych, ścieżkach rowerowych oraz w parkach, jest zakazane. Dlatego też, ich producenci zalecają korzystanie z tych urządzeń wyłącznie na własną odpowiedzialność i tylko na terenie prywatnym.