Profile do płyt z aluminium

Płyty budowlane, cementowe oraz karton-gipsowe są bardzo często wykorzystywane podczas prac wykończeniowych. Myślę, że nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ można w tani i łatwy sposób wykończyć ściany. Nie trzeba do tego szpachlować, ponieważ płyty są idealnie równe. Inną zaletą jest to, że wychodzą z tego ciekawe zabudowy. Ale na czym oprzeć takie płyty podczas montażu?

Aluminiowe profile do płyt

Profile aluminiowePłyty mogą być bardzo sztywne, jeśli użyjemy właściwych metod ich montażu. Niektórzy wykonują drewniany stelaż, inni kleją za pomocą kleju. Najlepsze są jednak profile aluminiowe, poneiważ w odróżnieniu do drewna i gipsu ten materiał nie kruczy się, ani nie rozszerza pod wpływem wilgoci oraz temperatury. Trzeba przyznać, że profile aluminiowe są bardzo dobre również dlatego, że można do nich przyczepiać inne stelaże. Warto jest przykręcić profil aluminiowy tam, gdzie ma być na przykład wieszak na telewizor. Profile aluminiowe są bardzo lekkie i doskonale nadają się do zbudowania ścianek działowych. Aby ograniczyć przenoszenie dźwięku, profile, które będą przy ścianie powinny być wykończone taśmą akustyczną, która w tym przypadku jest dość tania. Wielokrotnie widziałem testy tego typu profili w Internecie. Dobrze zrobiona zabudowa, na przykład miski WC ze stelażem jest w stanie wytrzymać naprawdę duże ciężary, nawet do stu osiemdziesięciu kilogramów. Nie trzeba ich dodatkowo gipsować.

Takie profile są bardzo przydatne w pracy wykończeniowej i każdy, kto się tym zajmuje o tym wie. Do montażu profili nie jest potrzebna pomoc, a to dzięki ich niewielkiej wadze. Dodatkowo taki profil nie rdzewieje. Jeśli chcemy jednak go czymś zabezpieczyć wystarczy folia w płynie. Ten środek doskonale nadaje się do wszystkich zabezpieczeń i raczej nie ma lepszego.